Yazılar İletişim Makinesi İle Kızılay Kanlarını Güvenle Koruyor!

İletişim Makinesi İle Kızılay Kanlarını Güvenle Koruyor!

iletisimmakinesi blog görsel

Faydam Teknoloji ve İnovasyon, Türkiyenin 81 ilinde Türk Kızılayı gibi önemli sağlık kuruluşlarının 1200’den fazla kan ve aşı saklama dolaplarında kablosuz sıcaklık ve nem takibini %98.25 yerli üretimi tescilli cihazlarıyla yapar. 81 ilde yer alan kan merkezlerindeki kan dolaplarının sıcaklık değerleri oldukça kritik bir öneme sahip. Sıcaklık derecelerinin değişmesi demek kan değerlerinin değişmesi anlamına geliyor.

İletişim Makinesi IVR Servisi

İletişim Makinesi bu sıcaklık değerlerinin otomatik olarak, kan ünitelerinden sorumlu, biyomedikal sorumlusuna iletilme işlevini görüyor.

Önceden kan dolaplarının başında sürekli değerlere bakılıp tek tek ilgili kişilere iletilirken İletişim Makinesi API’lerinin Faydam Kablosuz Datalogger’a entegre edilmesi sonucunda fazladan iş gücüne ihtiyaç olmadan, hızlı, etkili ve sürekli olarak sıcaklık değerleri hakkında anlık bilgilendirmeler ilgili kişilere iletiliyor.

Kısaca sistem şöyle; kan saklama dolapları sıcaklık değerleri izin verilen eşik değerlerin dışına çıktığında sistem hemen ilgili biyomedikal Sorumlusunu Sesli Yanıt Servisi (IVR) ile arıyor ve Metin Seslendirme(Text To Speech) Servisi ile yazılı verileri anlık olarak okuyor. Böylelikle değerlerde aksi yönde bir değişiklik olduğunda hemen harekete geçilerek olumsuz durumlar bertaraf ediliyor.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız