Yazılar Sanal Çağrı Kullanmanız İçin 5 Geçerli Sebep

Sanal Çağrı Kullanmanız İçin 5 Geçerli Sebep

iletisimmakinesi blog görsel

Sanal Çağrı Merkezi Kullanmanın Avantajları

1.Sizi Arayan Numaralar Boşa Düşmesin

Sanal Çağrı Merkezi kullandığınızda müşteri temsilcilerinizin hepsi meşgul olsalar da sizi arayan numaralar sanal olarak karşılandığı için boşa düşmez. Böylelikle, sizin belirlediğiniz ses kaydını dinleyen kişiler müşteri temsilciniz müsait olana kadar hatta hazır beklerler.

2. Potansiyel Müşteriniz ile Daha Verimli Görüşün

Sanal çağrı merkezi sayesinde sizi arayan numaraları hazırlamış olduğunuz ses kaydı karşılar ve hangi konu hakkında bilgi almak istediklerini onlara sorar. Tuşlamalar ile o kişinin istediği konuya yönlendirilir. Böylelikle müşteri temsilcilerinize gerek olmayan basit işlemler sistem tarafından yapılırken, yalnızca daha önemli işlerle müşteri temsilciniz daha verimli konuşmalar gerçekleştirir.

3.Tasarruf Edin

Sanal Çağrı Merkezinin Giden IVR özelliği sayesinde duyurularınızı tek bir tuşla yüzlerce kişiye otomatik arama göndererek yapabilirsiniz. Bu durumda tek tek aramak yerine bilgilendirmelerinizi tek seferde yaparak tasarruf edebilirsiniz. Otomatik Çağrı gönderdiğiniz kişiler o sırada aramanızı açmamış ise daha sonra size döneceklerdir. IVR sisteminin akıllı yetenekleri sayesinde Gelen IVR ile gönderdiğiniz ses kaydını tekrar dinletebilirsiniz.

4. İnsan Kaynağından Tasarruf Edin

Sanal Çağrı Merkezi ile yapabildiğiniz birçok yönlendirme sayesinde hiç bir aracı olmadan müşterilerinizin arada karşılayan birisi olmadan direkt olarak ilgili kişiye yönlendirilmesi sağlanır. Yine arayan kişiler bilgilenmek istedikleri konu ile ilgili kişiye sistem tarafından aktarılarak zaman kaybı yaşanmasını önler.

5. Daha Kaliteli Bir İzlenim Oluşturun

Arandığında ulaşılabilen ya da kullanıcı dostu sistemler ile bilgiye kolay bir şekilde erişilmesini sağlayan şirketler her zaman daha iyi bir izlenim oluşturmaktadırlar. Sanal Çağrı Merkezi sayesinde müşterilerin istediklerine en kolay şekilde ulaşabilecekleri bir senaryo oluşturabilirsiniz.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız