Ekonomik durgunluk dönemlerinde Toplu Mail neden en etkili pazarlama aracıdır? - İletişim Makinesi

BLOG

Hikayemizi, bilgiyi paylaşarak yazıyoruz. Paylaştıkça da bilgiye değer katıyoruz .

Ekonomik durgunluk dönemlerinde Toplu Mail neden en etkili pazarlama aracıdır?

Ekonomik durgunluk döneml

Durgunluk dönemlerinde genel olarak tüketiciler değer odaklı hale gelir, firmalar nakit harcamalar konusunda endişeli olur ve çalışanlar işlerini kaybetme kaygısı yaşarlar. Ancak bu durumlar, firmaların pazarlama harcamalarını durdurmaları anlamına gelmemelidir. Müşterilerin ve iş ortaklarının ihtiyaçlarının nasıl değiştiğini anlamak ve stratejilerinizi yeni gerçekliğe uygun hale getirmek bu durumun aşılması için önemlidir.

1 Ay ÜCRETSİZ DENEME İçin Talep Formu

Durgunluk dönemlerinde bilinen temel gerçeklerin en başlıcalarını özetlemek gerekirse;

Durgunluk döneminde  reklam ve pazarlama bütçelerini artıran markalar pazar paylarını ve yatırım gelirlerini çoğaltabilir.

Durgunluk döneminde reklam ve pazarlama bütçelerini artıran markalar pazar paylarını ve yatırım gelirlerini çoğaltabilir.

Fiyat indirimleri ve promosyonlar daha fazla tüketicinin ilgisini çekmektedir.

Fiyat indirimleri ve promosyonlar daha fazla tüketicinin ilgisini çekmektedir.

Taksitli satışlar ve cömert iade politikaları stok devir hızını artırmaktadır.

Taksitli satışlar ve cömert iade politikaları stok devir hızını artırmaktadır.

Yöneticiler, müşteriler ve çalışanlarla daha fazla zaman geçirmelidir.

Yöneticiler, müşteriler ve çalışanlarla daha fazla zaman geçirmelidir.

Ekonominin kasvetli durumu

Ekonominin kasvetli durumu, şirketlerin pazarlama bütçelerini mümkün olan en verimli şekilde tahsis ettiklerinden emin olmalarını gerektirmektedir. Bu noktada birlikte çalışmayı seçtiğiniz bir “e-mail marketing” servisini kullanarak müşterilerinizle iletişime geçmeniz kritik bir adım haline geliyor.

Böylesi fırtınalı dönemlerde müşterilerle etkileşimi arttırmak için kullanabileceğiniz en ekonomik yollardan biri olan Toplu Mail servisini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kişiselleştirilmiş, uygun maliyetli pazarlama mesajlarınız ile ilgili olarak hiçbir araç Toplu Mail servisinin önüne geçemez.

İletişim Makinesinin, e-mail marketing servisleri için geliştirdiği pazarlama araçları; dinamik (kişiselleştirilmiş) içerik dağıtımı özelliği sunmaktadır. Müşterilere; hedef kitlelerinin, davranışsal, demografik ve diğer profil bilgilerine dayanarak farklı ve kişiselleştirilmiş e-posta şablonları oluşturmayı mümkün kılmaktadır.

E-mail marketing servisini ekonomik olarak durgunluk yaşadığımız bu dönemde etkin olarak kullanmanız, firmanızı avantajlı bir noktaya getirmenize yardımcı olacaktır.

İletişim Makinesi ’nin Toplu mail servisini 1 ay ücretsiz bir şekilde kullanmaya hemen başlayabilirsiniz

1 Ay ÜCRETSİZ DENEME İçin Talep Formu

Genel, Toplu Email ile Pazarlama / İletişim Makinesi / 21 Aralık 2018