İçerik - İletişim Makinesi

İçerik

Müşterilerin büyük markalara, hizmet sağlayıcılarına, bilinen platformlarda başarılı yayıncılara dönüşmesine yardımcı oluruz.

Markaların ya da hizmetlerin kitlelere ulaşması ve etkileşimde bulunmaları için yeni yollar yaratır. İletişim Makinesi bunu 3 adımda gerçekleştirir.

İçerik Stratejisi, İçerik Hizmetleri ve İçerik Üretimi:

İçerik Stratejisi:

çerik Stratejisi ekibi, piyasada bulunan ve bilinen tüm içeriği bilir ve araştırır, sahip olunan ve kazanılan marka temas noktalarını analiz eder, her bir kanaldaki içeriğe uygun yaklaşımı tanımlar ve ölçümlendirir. Çalışmaya içerik tanımı, yayınlama, iyileştirme ve içerik oluşturma stratejileri, meta veri şemaları ve içerik sınıflandırma, yönetim kuralları ve dokümantasyonu, süreç danışmanlığı yapar ve eğitimler hazırlar.

İçerik Hizmetleri (Editörlük ve yaratıcılık):

İçerik yazarları ve yaratıcı ekip), bir markanın yayınlama çabaları için özel içerik oluşturan Akademisyen, yazarlar, gazeteciler, bloggerler ve yaratıcı ekipten oluşur. Düşünce liderliği, blog yazıları, haber makaleleri, beyaz makaleler, içerik sponsorlukları, sosyal medyadaki durum güncellemeleri, grafikler ve animasyonlar ve videolar ortak çıktılardır. İçerik, belirli müşteri uzmanları adına yazılmış ve büyük ölçüde, herhangi bir konu alanı için içerik oluşturmak için uzman yazar ve düşünürlerden oluşan kaynaklardan yararlanır. Ekip ayrıca, sahip olduğu kanallar için içerik oluşturmak için medya kuruluşları ve etkileşimcileriyle de iletişim halinde bir arada çalışır.

İçerik Tasarımı:

Yaratıcı içerik ve üretim koludur. İletişim Makinesi yaratıcı ve tasarımcı ekibi, müşteriler için etkili ve büyüleyici yaratıcı içerik sunmak için yaratıcı yöntemler kullanarak teknolojiyi kullanan çok gerektiğinde disiplinli ya da disiplinsiz bir deha gibi farklı olarak; bir düşünür, sanatçı, çizer ve yaratıcı sanat yönetmenlerinden oluşan bir ekiptir. Fikir, yaratıcı konsept oluşturma, prodüksiyon, fotoğraf ve sanat üretimi, 2D ve 3D hareketli grafik tasarımı ve video animasyon, CGI ve post prodüksiyon içerir. Yaratıcı ve tasarımcı ekip tarafından üretilen içerik, dijital ve basılı bilinen tüm platformlarda yayınlanacak şekilde kusursuz hazırlanır.

HİZMETLER

İçerik üretiminde size sunduğumuz çözümlere bir göz atın

İçerik Stratejisi

İçerik stratejisi yaklaşımına göre ve tasarımın doğası gereği, kötü bir içerik için iyi bir kullanıcı deneyimi tasarlamak olanaksızdır. İyi ve doğru bir kullanıcı deneyimi tasarlayabilmek için işe yarar, kullanılabilir ve ilgi çekici içerik olmazsa olmazımızdır. İçerik stratejisi ile, işe yarar ve kullanılabilir içeriklerin yaratılmasını, teslim edilmesini ve yönetimini planlarız. Bu plan kapsamındada Ana strateji, materyal, yapı, iş akışı ve yönetim bizim için çok önemlidir.

Yayın Yönetimi

Yayın yönetimi, istenilen sonucun daha keskin ve net bir şekilde ulaşılmasını sağlayan en önemli unsurdur. Hangi mecraların sizin kitlenize hitap edeceği bir başka tabirle, markanızın nasıl müşterilerinize doğrudan ve etkili bir biçimde ulaşacağını işte yayın yönetimi ile çözmüş oluruz. İyi oluşturulmuş ve kurgulanmış bir yayın yönetimi planlaması sizi diğer markalardan bir adım öne çıkaracaktır.

Sosyal İçerik

Sosyal medya üzerinde doğrudan hedef kitlesini etkileyecek biçimde birbirleriyle ilgili cümle ve görsellerin, nicelik ve nitelik bakımından belirli bir konu çerçevesinde dikkat çekici biçimde bir araya getirip, bir bütün halinde medya araçları üzerinden sunarız.

Yaratıcı Konsept

Soyut ve genel tasarımı yaratıcı bir yaklaşımla ele alırız ve sonucunda piyasanın üzerinde, akılda kalıcı, seçkin ve seçilebilir bir yaratıcı konsepti oluşturur. Unutmayalım ki tüm kampanyanın temelinde yatan en önemli unsur yaratıcı konsept öğesidir. Yaratıcı konsept ne kadar iyi olursa kampanyanın etkenliği o kadar artar.

2D ve 3D Animasyon Tasarımları

Kurumunuzu yansıtacak yaratıcı ve özgün reklamları yada konseptleri iş ortaklarınıza yada müşterilerinize göstermek isteyebilirsiniz. İşte tam burada, 2D/3D görselleştirme tekniklerini yaratıcı fikirlerimizle bir araya getiriyor, hayallerinizi ve isteklerinizi gerçekleştiriyoruz.

Fotoğraf ve Tanıtım Filmleri

Firmanıza hitap eden ve sizi en iyi yansıtacak yaratıcı, kaliteli ve belirli konsept çerçevesinde çekilmiş fotoğraf ve tanıtım fimleri ile firmanızı sosyal ve klasik medya araçlarında etkin bir şekilde ön plana çıkarabiliriz. Böylelikle firmanızın bilinirliliğine katkıda bulunmuş olacağız.

Post Prodüksiyon

Yapım sonrası, sinema, televizyon ve video alanlarında yapım süreci ile yapıtın kullanıma sunulması arasında yer alan dönemdir. Kurgu, seslendirme, birleştirme, yazılama, basım, çoğaltım gibi işleri yaparız. Ses efekti oluşturma, kaydedilen sesi efektlendirme, insan ve çevre seslerini sonradan stüdyo ortamında kaydetme, ses görüntü senkronizasyonu vb. gibi işlemlerde profesyonellikle oluşturulur.

CGI

CGI, Computer generated imagery yani Bilgisayar üretimli imgeleme deniliyor. Green Screen yani yeşil ekran adını almış olan sistemin daha gelişmiş halidir. Genel olarak kısaca açıklamak gerekirse bilgisayar ile yaratılmış görüntü diyebiliriz. Bu teknolojinin filmlere sağladığı katkı çok büyük. İletişim makinesi olarak sizin için oluşturulmuş harika film(kısa film, reklam filmi, konsept modelleme vb.) çeşitlerine ne dersiniz ?