Inbound IVR

Home/Inbound IVR

Inbound IVR

Inbound IVR (Etkileşimli Çağrı Karşılama) sistemi nasıl çalışır?

 • Şirketinize gelen çağrılar Inbound IVR servisi tarafından internet üzerinde karşılanarak daha önceden oluşturulan ses kaydı karşı tarafa dinletilir.

 • Arayan kişi, ses kaydındaki tuşlamayla yönlendirilerek, gerekli çözüme ulaşır.

 • Yapılan işlemde kimlik doğrulaması gerekiyorsa, sisteminize entegre edeceğiniz Api, sistemdeki kayıtlı bilgiler ile kullanıcıların girdiği bilgileri eşleştirerek doğrulama işlemini gerçekleştirir.

 • Gelen çağrı, belirli adımlar sonrasında gerekiyorsa ilgili kişiye, bilgisayara, internete bağlı bir cep telefonuna ya da bir uygulamaya yönlendirilebilir.

 • Inbound IVR, tamamen bulut tabanlı bir çağrı karşılama hizmeti olduğu için, internet erişimi olan her yere yönlendirilebilir ve internet olan her yerden yönetilebilir.

sanal çağrı merkezi

IVR sistemleri, kurumların gelen/giden çağrı işlerini yönetmekte her gün daha çok başvurdukları bir yöntem.

IVR, bir telefon santraliyle yapabileceğiniz tüm işleri, sabit bir telefon hattına, santrale ve hatta müşteri temsilcisine bile ihtiyaç duymadan yapabilen, internet tabanlı, düşük maliyetli ve etkileşimli bir sistemdir.

etkileşimli çağrı merkezi

Etkileşimli Sesli Yanıt Sistemi Inbound IVR sayesinde; her an, her yerden ulaşılabilir olun!

sesli yanıt sistemi

İletişim Makinesi’nin sunduğu IVR ve Sesli Mesaj hizmetlerini kullanarak kendinize 24 saat çalışan sanal bir santral kurabilirsiniz. Üstelik bunun için sabit bir hat ya da bir müşteri temsilcisine bile ihtiyacınız olmaz.

ÜCRETSİZ DENEYİN

 • Ücretsiz Telefon Numarası

  0850 ile başlayan hatlar IVR hizmeti ile ücretsiz olarak kullanımınıza açılmaktadır, bu sayede hat ve sistem yatırımı yapmadan doğrudan sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • IVR Designer

  Ses kayıtlarınızı oluştururken sürükle bırak özelliği ile işlemlerinizi kolayca yapabileceğiniz IVR Designer aracı ile çok fonksiyonlu ses kayıtlarınızı bile kolayca oluşturabilirsiniz.

 • Geriye Dönük Raporlama

  Inbound Servisi ayarlandıktan sonra, gelen aramalara dair karşılamalar tarihleri ile birlikte raporlarla ayrıntılı olarak izlenebilir.

 • Kişiselleştirme

  CRM sisteminizi Inbound IVR servisimize entegre ederek, arayan kullanıcıları isim soy isim gibi kişisel bilgileriyle karşılayabilirsiniz.

 • Sorunsuz Entegrasyon

  İletişim Makinesi web arayüzü, CRM sistemleri gibi kurum içi uygulamalarınıza API teknolojisi kullanılarak entegre edilir, böylelikle kimlik doğrulama, kişiye özel bilgi verme gibi işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar.

 • Kuyruk Özelliği

  Çağrı kuyruğunu yöneterek, oluşturulan kuyruklara müşteri temsilcilerinin sırayla atanmasını ve gelen aramaların bir karışıklık yaşanmadan sıralı bir şekilde karşılanması sağlanır. Müşteri temsilcilerinize eşit iş yükü dağıtması nedeniyle daha verimli çalışma imkanı sağlar.

 • Ses Kaydı

  Arayan kişileri müşteri hizmetlerine aktarmanın yanı sıra, ses kaydı bırakma hizmeti de sunabilirsiniz. Kaydedilen ses kayıtları yetkili kişiler tarafından istenildiği zaman dinlenebilir.

TEMEL INBOUND IVR PAKETİ

Yıllık777TL+KDV
 • Kurulum Hizmeti
 • Aynı Anda 1 Çağrı Karşılayabilir
 • Aylık 100 Dakika/Adet Çağrı Karşılama

INBOUND IVR GİRİŞ PAKETİ

Yıllık1785TL+KDV
 • Kurulum Hizmeti
 • Aynı Anda 2 Çağrı Karşılayabilir
 • Aylık 1000 Dakika/Adet Çağrı Karşılama

INBOUND IVR ORTA PAKET

Yıllık3789TL+KDV
 • Kurulum Hizmeti
 • Aynı Anda 5 Çağrı Karşılayabilir
 • Aylık 2000 Dakika/Adet Çağrı Karşılama

INBOUND IVR BÜYÜK PAKET

Yıllık7929TL+KDV
 • Kurulum Hizmeti
 • Aynı Anda 10 Çağrı Karşılayabilir
 • Aylık 5000 Dakika/Adet Çağrı Karşılama

*Önemli

 • Çağrı Transferi Sabit PSTN için; 30 saniyesi 0,075 TL olarak ücretlendirilir.
 • Çağrı Transferi IP Santral için; 30 saniyesi 0,015 TL olarak ücretlendirilir.
 • Aylık dakika aşımı olması durumunda bir sonraki ayın dakikaları devreye girer.
 • Tüm görüşme kaydı istendiğinde 60 saniyesi 0,015 TL olarak ücretlendirilir.
 • Çağrı içi ses kaydı için 60 saniyesi 0,015 TL olarak ücretlendirilir.
 • Tüm görüşme kaydı ve çağrı içi ses kaydı özellikleri bir arada kullanıldığında 60 saniyesi 0,030 TL olarak ücretlendirilir.

İletişim Makinesi’nin sunduğu IVR servislerini kullanmakta olduğunuz yazılımlara entegre edebilir, uygulamanızdan sesli yanıt otomasyonu sistemlerini kullanabilirsiniz.

Dijitalsiz bir hayat düşünemediğimiz bu yıllarda, artık kullandığımız tüm ürünler “akıllı” olmaya başladı. Piyasaya yeni sürülen neredeyse tüm ürünlerin internete bağlı çalışması hayatımızı büyük oranda kolaylaştırıyor. Gördüğümüz tüm akıllı cihazlar belirli API’ler sayesinde akıllı çalışıyor. Yazılım firmalarının farklı amaçlar için oluşturdukları API’ler, farklı ürünler üreten şirketler tarafından kullanılıyor ve bu sayede diş fırçalarımız bile yakında internete bağlı birer akıllı cihaz olacak.

İletişim Makinesi’nin içinde birçok farklı mesajlaşma ve iletişim olanağı sunan API’sini oluşturduğunuz bir uygulama ya da yazılıma entegre ederek kullanabileceğiniz onlarca servis var. İşte geliştiricilerin kullanımına sunduğumuz web servisler ile yapabilecekleriniz:

Servislerimize Java, Python ASP, PHP gibi bir çok programlama dili kullanarak erişebilirsiniz. Örnek Kodlar sayfasında servislerimize nasıl ulaşabileceğinize dair kod örnekleri size yardımcı olacaktır.

Not: Servislerimize erişmeden önce API Anahtarı (API KEY) almayı unutmayınız!

api

Evet, Inbound IVR ile tüm GSM operatörleri ve sabit hatlardan arama alabilirsiniz.

Evet, yapılan aramaların nasıl etkileşim aldığını raporlama ekranından detaylı olarak görebilirsiniz.

Evet, yönlendirme yapılması durumunda aldığınız kredi üzerinden ekstra düşüş yapılır.

gelen çağrıyı internette karşılama

Çağrıyı yapan kişi, sistem tarafından otomatik olarak tanınır.
Çağrı anons tarafından tuşlamayla yönetilebilir;
ya da gerekli yere/kişiye otomatik olarak yönlendirilebilir.

çağrı yönlendirme programı

Inbound IVR servisi, arayan kişiyi tanıma özelliğine sahiptir. Bu sayede arayan kişi yönlendirme gerektiğinde ilgili birime yönlendirilebilir, ya da ne hakkında aradığı konusunda bilgi sahibi olunabilir.

Etkileşimli Çağrı Karşılama Sistemi, birçok farklı durumda farklı kurgulara uyarlanabilir. İyi bir IVR şablonu oluşturduğunuzda, gelen çağrıyı sadece anons yönlendirmesiyle bitirebilirsiniz.

Inbound IVR sisteminin karşıladığı çağrılar, müşteri temsilcisine yönlendirme gerektirmez. Çağrı, arayanın ses kaydı bırakmasıyla sonlandırılabilir. Böylece daha sonra arayan kişinin talebine uygun dönüş yapabilirsiniz.

Inbound IVR, arayan kişiye seçenekler sunarak, arayan kişiye tuşlama yöntemini kullanarak anket yapabilme özelliğine sahiptir.

Inbound IVR, etkileşimli bir sistem olduğu için müşteriye sorular sorup cevap alabilen bir sistemdir.

Çağrı karşılama ekranı sayesinde gelen çağrıları internet olan her yerden ve cihazdan karşılayabilirsiniz.

arayanı tanıyan santral

Inbound IVR, müşteri listenize bağlı çalıştığı için arayan kişiyi tanır.

otomatik telefon anketi

IVR şablonlarınızı tuşlamalarla yapılan bir anket şeklinde tasarlayabilirsiniz.

telefonu internetten karşılama

İletişim Makinesi’ne erişebildiğiniz her cihazdan Inbound IVR çağrılarını karşılayabilirsiniz.

Neden İletişim Makinesi?

 • İletişim Makinesinin tüm servisleri tek bir platformda kullanabileceğiniz; Kurulum gerektirmeyen, sade ve kullanıcı dostu arayüzü ile her şey parmaklarınızın ucunda.
 • İletişim Makinesi’nin güler yüzlü ve ilgili müşteri destek ekibine mesai saatleri içerisinde her zaman ulaşabilir ihtiyacınız olan çözümler ve ürünlerimiz konusunda canlı destek alabilirsiniz.
 • İletişim Makinesi’ni kullanarak yüz binlerce kişiye eş zamanlı olarak tek tıkla gönderim yapabilirsiniz.
 • İletişim Makinesi ile kullanmış olduğunuz tüm servislerin raporlarını gerçek zamanlı olarak tek bir platformda görüntüleyebilirsiniz.
 • İletişim Makinesi’nin akıllı yetenekleri sayesinde kullandığınız servisleri kolayca kişiselleştirebilir, konumlandırabilir ve etkileşimli hale getirebilirsiniz.

Hep birlikte büyük bir aileyiz

hermes

Hermes İletişim

İletişim Makinesi, Hermes İletişim ve Reklam Danışmanlık Hizmetleri ‘nin tüm iletişim ihtiyaçlarınızı tek bir platformda bulabileceğiniz hepsi bir arada servisi olarak hizmet vermektedir.

vas

V.A.S Telekom

Sesli Mesaj, inbound IVR, outbound IVR ve Faks hizmetleri V.A.S Telekominasyon güvencesi ile sunulmaktadır. V.A.S. Telekomünikasyon Bilişim Hizmetleri, BTK nın yetkilendirilmiş işletmeler listesinde 25.08.2011 tarihi itibariyle yer alarak faaliyetlerine devam etmektedir.

turkcell

Turkcell Gold İş Ortağı

İletişim Makinesi ile birlikte verilen toplu mesajlaşma hizmetleri Turkcell Gold İş Ortağı olarak, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş ad ve hesabına verilmektedir.

türk telekom kurumsal toplu sms

Türk Telekom İş Ortağı

İletişim Makinesi ile birlikte verilen toplu mesajlaşma hizmetleri Türk Telekom iş ortağı olarak, Türk Telekom İletişim Hizmetleri ad ve hesabına verilmektedir.

Vodafone toplu SMS

Vodafone İş Ortağı

İletişim Makinesi ile birlikte verilen toplu mesajlaşma hizmetleri Vodafone İş Ortağı olarak, Vodafone Telekomunikasyon A.Ş. ve Vodafone Net İletişim Hizmetleri A.Ş. ad ve hesabına verilmektedir.

iso

ISO 27001 Güvencesi

Firmamız ISO 27001 güvencesi ile uluslararası standartlara uygun bilgi güvenliğini sağlamaktadır.

İletişim Makinesi ile tüm iletişim servisleriniz tek bir platform üzerinde!