Yazılar Faks Pazarlama ile İşletmenizin Kârını Artırın

Faks Pazarlama ile İşletmenizin Kârını Artırın

Faks cihazı kelimesini duyduğunuzda insanların hala faks kullanıp kullanmadığı konusunda meraklandığınızı biliyoruz. Teknolojinin, akıllı telefonların ve sosyal medyanın hakim olduğu bu dünyada faks servisi halen dünyadaki birçok şirket tarafından kullanılan ve çokça gelir elde edilen bir pazarlama aracı. Tüm bunların yanı sıra kurumsal pazarlamada faks’ın 48 saatten daha kısa sürede sonuç veren kolay bir yöntem olduğu kanıtlanmış bir gerçek.

Bu yazımızda faks pazarlamanın işletmenize yararlarından bahsedeceğiz

  • Faks pazarlaması ile gönderimleriniz çok fazla görüntülenme yüzdesine sahip olur. Basılı reklamların müşterinin masasına ya da online faks ekranına direkt olarak düşmesi sebebi ile görmemezlikten gelmek neredeyse imkansız. Çoğu kişi gelen faksları atmadan ya da silmeden önce okur. Bu yüzden reklamınız ne kadar cazip olursa sonuç alma ihtimaliniz de o kadar çok olur.
  • Faks Pazarlaması, promosyonlar, duyurular, davetiyeler, broşürler, tanıtım afişleri, ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgiler ve markanızı tanıtmaya yönelik reklamlar gibi birçok konuda gönderim yapılabilen esnek bir yöntemdir.
  • Şirketler, faksın yeni müşteriler elde etmek için eski moda bir yöntem olduğunu düşünerek, faks pazarlama yerine sosyal medyaya odaklanmaya başladılar. Ancak Uzmanlar kurumsal pazarlama yapan (B2B çalışan) şirketler için faksı pazarlama aracı olarak kullanmanın rekabette ön plana çıkmakta etkili olduğunu söylüyorlar.
  • Herkesin spam Email’lerinden sıkıldığı bu günlerde Email ile birlikte özenilmiş ve dikkat çekici bir faks ile tüketicilere ulaşabilirisiniz.

Faks ile pazarlama, e-postalardan çok daha önce kullanılmaya başlanmıştır. Ancak yeni teknolojiler ile birlikte kullanımı büyük ölçüde azalmıştır. Şirketinizin tanıtımını yapmanın en karlı yollarından birisi olması ve muhtemelen rakiplerinizin az kullandığı bu yöntem hafife alınmamalıdır.

Günümüzde faks cihazları kullanımı akıllı faks ile hızla yer değiştiriyor. Online faks ile tüm dilediğiniz pazarlama çalışmalarını toplu olarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız