Outbound IVR

Ana Sayfa/Outbound IVR

Outbound IVR

Hedef kitleniz ile iletişim kurmak için artık sabit bir telefon hattı ya da santrale ihtiyacınız yok!

Outbound IVR ile internet olan her yer tam donanımlı bir otomatik arama yapan çağrı merkezi.

IVR (Etkileşimli Sesli Yanıt) sistemleri, anketler, hatırlatıcılar, ödeme işlemleri gibi işlemleri çok daha kolay gerçekleştirmenizi sağlayan servislerdir. IVR sistemleri, müşterilerinizle kurduğunuz iletişimin kalitesini tahmin edemeyeceğiniz ölçüde arttırır.

Outbound (Giden) IVR Nedir?

Giden aramalar için kullanabileceğiniz Otomatik Çağrı Sistemi (Outbound IVR) bir müşteri temsilcisinin yapacağı tüm aramaları otomatik olarak gerçekleştirerek kısa zamanda geniş kitlelere ulaşmanızı ve telefon tuşlama bilgileri aracılığıyla geri bildirimleri almanızı sağlar.

Müşterilerinizi telefondaki tuşlara basarak yönlendirebileceğiniz IVR sistemlerimizi ister İletişim Makinesi’nin kullanımı kolay arayüzünden, isterseniz Api’mizi kullandığınız yazılıma entegre ederek kullanabilirsiniz.

toplu çağrı yapma
ÜCRETSİZ DENEYİN
Bizimle İletişim Geçin

Neden Outbound IVR?

Çok sayıda kurum, hedef kitlelerine telefonla ulaşıyor. Otomotiv firmaları test sürüşüne davet ediyor, hukuk büroları alacak takibi için arıyor, restoranlar yeni şube açılışını duyuruyor… Ancak müşteri portföyü genişledikçe dışa yapılan aramalar zorlaşmaya başlıyor ve verim düşüyor. Çünkü mevcut çağrı merkezi personeli (müşteri temsilcileri) ihtiyacı karşılayamayacak duruma geliyor. Çağrı merkezlerinin en azılı düşmanları, meşgul tonu ve ulaşılamayan numaralardır. Sonuçsuz kalan aramalar yüzünden büyük zaman kaybedilir ve iş gücü verimli kullanılamaz.

Bu sorunu çözmek için otomasyona ihtiyaç vardır. Otomasyonu sağlayacak en pratik çözüm ise Outbound IVR’dır.

Outbound IVR, müşteri temsilcilerini, yalnızca telefonu açıp görüşmeye onay veren müşterilerle konuşturur.

Outbound IVR’ın Avantajları Nelerdir?

 • Ekonomiktir. Web tabanlı olduğundan; donanım, altyapı, sunucu gibi giderlerden kurtulmuş olursunuz. Herhangi bir yazılım kurmanıza da gerek kalmaz.

 • Pratiktir. İki etkili yöntem ile; yani sesli yönlendirme ve tuşlara atanmış seçeneklerin yardımıyla, müşterileriniz istediği içeriğe kolayca ulaşır. Menüler ve seçenekler arasında kaybolmadan yollarını kolayca bulurlar.

 • Kişiselleştirilebilir. Birden çok IVR şablonu yaratarak; farklı hedef kitle grupları için farklı mesajlar gönderebilirsiniz. ‘’Sürükle ve Bırak’’ yöntemi ile istediğiniz şablonu kolayca yaratırsınız.

 • Zamandan tasarruf sağlar. Doğru hedef kitleye göndereceğiniz mesajlar, doğru yönlendirme ile; müşterinizin ve sizin zamanının harcanmasını engeller. Müşteriniz, içeriğe göre, işlemini operatöre bağlanmadan bile bitirebilir. Hem müşteriniz daha çabuk sürede size geri bildirim sağlar; hem de çağrı merkeziniz daha az meşgul olur.

Outbound İVR Paketleri ile Sesli Mesaj, Faks ve Metin Seslendirme servislerini de kullanabilirsiniz

571 Adet

100TL
 • Birim Fiyat; 0,175 ₺

4.000 Adet

500TL
 • Birim Fİyat 0,125 ₺

9.091 Adet

1000TL
 • Birim Fiyat 0,110 ₺

55.556 Adet

5000TL
 • Birim Fiyat; 0,090 ₺

133.333 Adet

10000TL
 • Birim Fiyat; 0,075 ₺

416.667 Adet

25000TL
 • Birim Fiyat; 0,060 ₺

1.000.000 Adet

50000TL
 • Birim Fiyat; 0,050 ₺

*Önemli

 • Tüm Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 • Cevaplanmayan ve iletilmeyen aramalar için ücretlendirme yapılmaz.
 • 1 Outbound IVR 30 Saniye olarak ücretlendirilmektedir.
 • Tüm görüşme kaydı istendiğinde 60 saniyesi 0,015 TL olarak ücretlendirilir.
 • Çağrı içi ses kaydı için 60 saniyesi 0,015 TL olarak ücretlendirilir.
 • Tüm görüşme kaydı ve çağrı içi ses kaydı özellikleri bir arada kullanıldığında 60 saniyesi 0,030 TL olarak ücretlendirilir.
 • Outbound IVR paketleri ile ücret farkı olmaksızın Sesli Mesaj gönderimi yapılabilir.
 • Outbound IVR paketleri ile birim fiyatı 0,075 TL ‘den İnternet Faks servisini kullanabilirsiniz.
 • Outboud IVR paketleri ile birim fiyatı 0,025 TL ‘den Metin Seslendirme servisini kullanabilirsiniz.

Outbound IVR, interaktif bir çağrı sistemi olduğu için, aynı anda binlerce kişiyi arayıp etkileşimli kampanyalar yapabilirsiniz.

Örneğin, bu sistem sayesinde müşterilerinizi arayıp memnuniyet anketi yapabilirsiniz.

giden ivr
iletişim makinesi ivr kullanmak

Sesli Yanıt Sistemini kendim tasarlayabilir miyim?

İletişim Makinesi IVR servisinin en önemli özelliği olan IVR Designer, SÜRÜKLE – BIRAK yöntemiyle dakikalar içerisinde kendi IVR şablonunuzu hazırlamanızı sağlar.  IVR Designer hiçbir programlama bilgisine ve becerisine ihtiyaç duymaz, hayal ettiğiniz IVR kurgusunu kolayca oluşturabilirsiniz.

Kimler Kullanmalı?

 • Çağrı merkezleri
 • Bankalar, sigorta acenteleri gibi finansal konularda müşterileriyle etkileşime geçen kurumlar
 • Eğitim kurumları
 • Hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmalar
 • Danışmanlık hizmeti veren kuruluşlar
 • Belediye ve kamu kurumları
 • Kampanya ve indirim bilgilerini müşterilerine iletmek ve geri bildirim almak isteyen mağazalar gibi birçok sektörden firma, kurum ve kuruluş IVR servisinden faydalanabilir.
sanal-cagri-merkezi

İletişim Makinesi’nin sunduğu IVR servislerini kullanmakta olduğunuz yazılımlara entegre edebilir, uygulamanızdan sesli yanıt otomasyonu sistemlerini kullanabilirsiniz.

Dijitalsiz bir hayat düşünemediğimiz bu yıllarda, artık kullandığımız tüm ürünler “akıllı” olmaya başladı. Piyasaya yeni sürülen neredeyse tüm ürünlerin internete bağlı çalışması hayatımızı büyük oranda kolaylaştırıyor. Gördüğümüz tüm akıllı cihazlar belirli API’ler sayesinde akıllı çalışıyor. Yazılım firmalarının farklı amaçlar için oluşturdukları API’ler, farklı ürünler üreten şirketler tarafından kullanılıyor ve bu sayede diş fırçalarımız bile yakında internete bağlı birer akıllı cihaz olacak.

İletişim Makinesi’nin içinde birçok farklı mesajlaşma ve iletişim olanağı sunan API’sini oluşturduğunuz bir uygulama ya da yazılıma entegre ederek kullanabileceğiniz onlarca servis var. İşte geliştiricilerin kullanımına sunduğumuz web servisler ile yapabilecekleriniz:

Servislerimize Java, Python ASP, PHP gibi bir çok programlama dili kullanarak erişebilirsiniz. Örnek Kodlar sayfasında servislerimize nasıl ulaşabileceğinize dair kod örnekleri size yardımcı olacaktır.

Not: Servislerimize erişmeden önce API Anahtarı (API KEY) almayı unutmayınız!

api

Evet, Outbound IVR ile tüm GSM operatörleri ve sabit hatlara arama yapabilirsiniz.

Sesli Mesajda sadece ileteceğiniz mesajı gönderirsiniz, Outbound IVR’da ise arama yaptığınız kişinin sizinle tuşlara basarak etkileşime geçme şansı vardır.

Evet, yapılan aramaların nasıl etkileşim aldığını raporlama ekranından detaylı olarak görebilirsiniz.

Evet, yönlendirme yapılması durumunda aldığınız kredi üzerinden ekstra düşüş yapılır.

İlgili Yazılar

Tüm yazılar için tıklayınız.

İletişim Makinesi ile tüm iletişim servisleriniz tek bir platform üzerinde!