Kullanıcı Deneyimi Tasarımı ve Geliştirimi (UX)

Ziyaret ettiğimiz web siteleri, sürekli olarak kullandığımız mobil uygulamalar hatta dahada ileriye gidersek kullandığımız ürünler, yaşadığımız kenti oluşturan öğeler; tamamı biz kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak, daha iyi bir deneyim yaşatmak için her geçen gün geliştirilmekte, kullanıcıların alışkanlıkları bu gelişimleri doğru yönde etkilemektedir.Kullanıcı deneyimi tasarımının en önemli noktalarından birisi ise kuşkusuz “içerik”tir. İçeriğinizi fayda sağlayabilecek şekilde yapılandırmamızı ve projelerinizde kullanıcı deneyimini arttırmanızı sağlamak ana amacımızdır.

Kullanıcı Deneyimi Test Hizmetleri

Kullanıcı davranışlarını analiz etmek, ister uzaktan ister yüz yüze yapılsın, her zaman ürünün ne kadar etkili, verimli ve yeterli olduğu konusunda bilgi verir. Ayrıca ürünün neden başarılı bir deneyim sağlayıp sağlamadığının anlaşılmasını da sağlar. Kullanılabilirlik Testi çalışmalarının en temel faydası budur.

Kullanıcı Persona ve Senaryoları

Kullanıcı senaryoları personalarınızın oynadığı hikayelerdir. Temel olarak kullanıcı senaryoları personlarla gösterilen belirli tip kullanıcılar için hazırlanan websitenizle etkileşime girerek belirli şartlar altında belirli bir amaca ulaşmalarını isteyen düşünülmüş egzersizlerdir. Kullanıcı senaryoları, muhtemel kullanıcılarınızın sitenizi kullanırken ilerledikleri yolu ve karşılaştıkları engelleri görmenizi sağlar.

Müşteri Yolculuğu Haritalaması

Müşteri yolculuğu haritası, müşterilerin markanın bir ürünü ya da servisi kullanırken attığı adımları ve geçeceği yolları ayrıntılı olarak analiz eden bir yolculuk planıdır. Tüketicinin geçtiği her aşamayı adım adım planlayan markanın “müşteri olsam nasıl yapardım?” sorusunun yanıtları ile ilerleyerek deneyimlemesi ve kendi verileri ile birleştirmesi söz konusudur.

Müşteri Deneyimi

Müşteri deneyimi yöntemi, müşterinin elde ettiği deneyimi anlayarak satış gelirini artırmak için oldukça faydalı bir yöntem. Müşterinizin yerine geçip markanızın pazarlama adımlarını deneyimlemek, müşteriniz ile empati kurarak nerede yanlış yaptığınızı ve nerede doğru bir strateji izlediğinizi doğrudan tecrübe etmiş olursunuz.

Blueprint ve Storyboard Üretimi

Storyboard, reklamın bir nevi haritasıdır. Reklam filmi, animasyon, kısa film vb. gibi projeler oluşturulmadan önce hazırlanan storyboard, görev dağılımında kişilerin üstüne düşen rolü belirtir. Bunun yanında hazırlanmış stoyboard, yapılacak olacak projeyi genel hatlarıyla hangi biçimde olacağını görmemize olanak sağlar.

Organizasyonel Tasarım

Farklı sonuçlar isteyen bir işletmenin iş yapış biçimi değiştirmesi gerekir. Organizasyonel netlikteki eksiklik, şirketlerin iş yapamaz hale gelmesine yol açar. Kaynaklar doğru bir yapı altında, doğru işlere odaklanamadığı için, iş hedeflerinin başarılmasına yönelik çabalar aksayabilir. Öte yandan; iyi tanımlanmış sorumluluklar, doğru şekilde yetkilendirilmiş kaynaklar ve sağlam bir karar alma çerçevesi, yüksek performans sağlayan bir ortamın oluşturulmasının ve sürdürülmesinin anahtarlarıdır.

İş Süreci Tasarımı

İletişim Makinesi öncelikli olarak iş süreçlerinizi analiz ederek derinlemesine bir süreç analizi sunar. Analiz sonucunda iş süreçlerini daha iyi tanımlarız ve proje sürecinde ortaya çıkabilecek sorunları tespit ve teşhis ederiz.

Size Özel Çağrı Merkezi Hizmeti

Inbound (Gelen Aramalar), Outbound (Giden Aramalar), Sms, Mail, Fax, Destek (Destek Hattı) ile iletişim merkezi hizmetleri ile hedef kitlenize, doğru yerde ve doğru kanaldan ulaşarak onlarla en etkin iletişimi %100 müşteri memnuniyeti odaklı, çalışma prensibiyle hizmetler vermektedir. İletişim Makinesi şirketlerin çağrı merkezi hizmetleri (call center hizmetleri) üstlenip 7/24 saat, hizmet sunar Ve müşterilere profesyonel hizmet verir. (Telefon, Faks, E-Mail, Web, Mektup, Sms) gibi kullanılan iletişim imkanların profesyonel konumda hizmetinize sunmaktayız.