Sosyal Medya PR - İletişim Makinesi

Sosyal Medya PR

Büyük ölçüde, markaların sosyal medyadaki ve daha geniş medya ortamındaki konuşmalarda gezinmesine yardımcı olur.

Markaların tercih edilmesini ve satın alma amacını etkilemek için kazanılan medyayı kullanmalarına yardımcı olur.

Sıkı tanımlanmış sosyal ekosistemler oluşturmak ve yönetmek için kitle anlayışlarını ve platform uzmanlığını kullanıyoruz. Bu, şunları içerir: Youtube, Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram ve diğer sosyal platformlarda topluluk varlığının büyümesine ve yönetilmesine yardımcı olma; Marka oluşturma, blog yazarları ve diğer etkileyicilerle olan ilişkileri sayesinde savunur; kültürel anları yaratmak ve bunlardan yararlanmak için sosyal, gerçek zamanlı pazarlama ve içerik pazarlama yaklaşımlarını kullanan kampanya ve varlıklar oluşturmak. Son olarak, kurum içi halkla ilişkiler ekibimiz, ana akım ve dijital medyada öne çıkan kapsama alanı sağlamak için gazeteciler, blog yazarları ve diğer etkileyici kişilerle güçlü ilişkiler kurmaktadır.

HİZMETLER

Sosyal Medya ve PR çözümlerimize bir göz atın

Sosyal Strateji

Sosyal medyada sizin marka değerinizi doğru bir şekilde konumlandırmak, hatta arttırmak için doğrudan, pozitif ve etken bir iletişim olmazsa olmazımızdır. Buda ancak ve ancak doğru bir sosyal strateji analizinden geçmektedir. Hitap ettiğiniz kitlenin sosyal ve kavramsal özelliklerini iyi tespit etmek, kitlenin anlayabileceği bir şekilde iletişim kurmak en önemli unsurlardır.

İletişim Stratejisi

Günümüzde iletişim stratejisinin temelini oluşturan bir çok iletişim kanalı bulunmaktadır. Ama bu kanalların hepsini kullanmak demek, çok iyi bir iletişim stratejisine sahip olmak demek değildir. Amacımız bu kanallardan size en uygun olanlarını tespit etmek ve tüketiciye etkin bir şekilde ulaşımını sağlamaktır. Bunu yaparkende planlama, tespit, veri analizi gibi yöntemlere sıklıkla başvurmaktayız.

Sosyal Kampanyalar

Sosyal kampanyalar aracılığıyla hedef kitle üzerinde bilinilirliğinizi arttırmanın yanı sıra , müşteri sadakati denen kavramıda çok yoğun bir şekilde tetiklemektedir. Bu sayede kitle ile ararızda pozitif bir bağ oluşacaktır. Unutmayalım ki titizlikle oluşturulmuş bir sosyal kampanya planı sizi her zaman bir adım öne çıkaracaktır.

Medya İlişkileri

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle veri akışı özellikle internet üzerinde takip edilmesi zor bir derecede artmıştır. İşte bu nedenle sizin ve şirketinizin adına, bilgi trafiğine eklenen her veri önem arz etmektedir. Çünkü bu bir anlamda sizin şirket yüzünüzün bir temsiliyetidir. Medya üzerinde yapılan yanlış bir yönlendirme yada olumsuz bir görüş sizin şirket değerinizi bir anda alt üst edebilir. Bu yüzden medya ilişkilerin takibi ve planlaması mutlak surette önemlidir.

Analitik

Sosyal medya üzerinde , elde edilen verilerin analizi bir sonraki adamı planlamak ve doğru kararları hayata geçirmek adına çok ama çok önemlidir. Böylelikle kitle ile iletişim metodlarının doğruluğu yada yanlışlığı, marka bilinilirliği, pazar içindeki konumlandırma vb.gibi konularda eldeki verileri analitik bir şekilde analiz ederek kolayca sonuçlara ulaşabiliriz.