Zim Başlıklı Sms
Türkiye'nin en ucuz Toplu SMS gönderme yolunu öğrenin HEMEN BAŞLA!
Toplu Mail Hazırlama
Toplu SMS, Toplu MMS,
TCKN SMS
ve Sorgulama
Servisleri, Lokasyona SMS,
OTP, Anında cevap ve Vergi
No SMS servislerimizle,

tüm ihtiyaçlara hitap
ediyoruz.
Toplu Mail Hazırlama
En etkili pazarlama faaliyetlerinden biri olan Toplu Mail’i kolay kullanım ve raporlama avantajıyla
İlk Ay Ücretsiz
Denemeye Başlayın!
Toplu Mail Hazırlama
İletişim Makinesi, IVR servisleri, sesli mesaj, internet faks, metin seslendirme gibi birçok “Sesli Servisi” aynı arayüzde, entegre çalışır biçimde sunuyor
Toplu Mail Hazırlama
Türkiye’nin en iyi markalarıyla çalışan Tanı’nın güvenli veritabanıyla izinli pazarlamaya başlayın.

E-Posta Pazarlama’da Satışları Artırmak İçin 10 İpucu

İstenemeyen e-postalardan bıkmış, müşterilerinizin de bu mail’lerden bıktığını mı düşünüyorsunuz? Çoğu zaman mail pazarlamada yaşadığımız kötü deneyimlerimiz bunun işe yaramayacağı yanılgısına kapılmamıza sebep olur. Ancak araştımalar Toplu Email Pazarlama e-ticarette en fazla satış getiren pazarlama yöntemlerinden bir tanesi olduğunu kanıtlıyor. E-postanın günümüzde Twitter ve Facebook‘tan daha fazla satış getirdiği de bir gerçek.

Şimdiye kadar Toplu Email kullanmadıysanız ya da istediğiniz sonuçları elde edemediyseniz e-posta pazarlama ile satışları ve müşteri sadakatini artırmanın sırlarını bu yazımızda açıklıyoruz.

E-posta Listesinden Ücretsiz Çıkma Seçeneği Sağlayın

Alıcılar gönderdiğiniz email’de yer alan abonelikten çıkma seçeneklerini gördüklerinde diledikleri zaman çıkabilecekleri için daha güvende hissederler ve bu onları rahatlatır. Müşteriye dilediği zaman listeden çıkma şansı vermek onların isteklerine saygı duyduğunuz izlenimi de verecektir. Ülkemizde bu seçeneğe email’in içerisinde yer vermek yasal olarak zorunlu.

Müşterilerinize isimleri ile hitap etmek için kişiselleştirme kullanın

Müşterilerinize email gönderdiğinizde onlara isimleri ile hitap etmeye özen gösterin. Müşterilerimiz Toplu Mail gönderim arayüzümüzde [İSİM] seçeneğini ve de diledikleri başka seçenekleri seçerek bunu kolayca yapabiliyorlar. İsim seçeneğiniz mevcut değilse mail dilini oldukça genel bir çerçevede tutmanızda fayda var.

Zamanlanmış İndirimlerle Tetikleyin

Zamanlanmış indirimleri kişiselleştirmeye benzer şekilde kişilerin doğum günleri, evlilik yıl dönümleri gibi kişiye özel hazırlayın. Bu kişiselleştirilmiş kampanyalara her zaman iyi dönüşler alırsınız. Bunun yanısıra Yılbaşı, Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı, Sevgililer Günü, Anneler Günü ve Babalar Günü gibi özel günlerde mutlaka toplu mail gönderimi yaparak ürünlerinizi sunmalısınız.

Her Zaman Planlı ve Hazır Olun

Şablonlarınızı ve kampanyalarınızı tatilden bir gün önce hazırlayarak strese girmektense bir yıllık takvim çıkartıp o takvime göre maillerin şablonlarını hazırlayabilirsiniz. İsterseniz zamanlayarak şimdiden toplu mail gönderimini kurup, istediğiniz gün iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Web Sitenize E-posta Bültenine Kayıt Olma Çubuğu Ekleyin

Web sitenize gelen kişiler genellikle sizinle ya da sunduğunuz ürün/hizmet‘le ilgilenen kişileri kapsamaktadır. Bu durumda oldukça belirgin olan bir yerde sizin ve ürünleriniz hakkında daha fazla bilgiye ulaşmaları için mail adreslerini istemelisiniz.

Müşterilerinizin Geri Gelmelerini Sağlayın, Hatırlatın

6 – 12 ay gibi uzun süredir size uğramayan, alışveriş yapmayan müşterilerinize gönderilmek üzere otomatik e-postalar oluşturun. Bu e-postalar sizi özledik ya da indirim kampanya mailleri olabilir ancak çoğu zaman kendinizi 3 cümle ile de olsa hatırlatmayı tanıtmayı ihmal etmeyin.

İşlem Sırasındaki E-postaları Es Geçmeyin

Sipariş onayı, bilgilendirme bültenleri, gönderim bildirimleri vb. otomatik e-postalar sıklıkla kullanılıyor. Bunlar reklam e-postalarından daha çok açılıyor. Bu fırsatı, diğer ürünlerinizi ‘’İlgili Ürünler’’ bölümü ile değerlendirerek çapraz satışlara zemin hazırlayabilirsiniz.

Ağızdan Ağıza Pazarlamaya Yönlendirin

Çoğu insan bir ürünü başkalarına önermeyi ister, ama çok azı bunu gerçekten yapar. Bu yüzden müşterilerinizin markanız hakkında konuşmasını kolaylaştırmanız gerekmektedir. Bunu; örneğin bir yönlendirme kodu vererek yapabilirsiniz. Email ile gönderdiğiniz bu kod müşterinizin bir tanıdığına verdiğinde verdiği kişiye indirim kodu, müşterinize ise ekstra puanlar verebilir.

Müşterileriniz Kazanırken Asıl Kazanan Siz Olun

Örneğin müşterilerinize son 24 saat içerisinde kullanabilecekleri 5,50 TL‘lik ücretsiz bir mağaza kredisi içeren bir e-posta gönderin. Müşterileriniz böylelikle kaybedecekleri miktarın ne olduğunu bilir ve hemen satın almayı düşünür. Aciliyetin artırılması satın almak için müşterileri motive eder. Çılgınca ancak insan psikolojisine göre düzenlenen bu taktik çoğu %10 – %20 indirim tekniklerinden daha işlevseldir.

Teşekkür Etmeyi İhmal Etmeyin

Basit ancak samimi bir teşekkür herkesi iyi hissettirebilir. E-posta aboneleriniz için minnettar iseniz onlara teşekkür edin. Örneğin satışlarınız çok arttığında, tercih edilme ödülleri alıp dergilerin listelerinde yer aldığınızda bunda müşterilerinizin de payı vardır. Hem başarınızı paylaşır hem de müşterilerinize daha değerli hissetmelerini sağlarsınız.

Bu yazıda e-posta pazarlama ile satışlarınızı artırmanız için 10 ipucundan bahsettik. Her biri e-posta pazarlama konusundaki çabalarınızın etkili olmasının hızlı bir yoludur. Her ipucu sizin için geçerli olmayabilir ancak bunları uygulamak satışlarınızı ve gelirinizi artırmaya yardımcı olur.

Tüm bu pazarlama taktikleriyle birlikte Toplu Mail arayüzünün kalitesi de büyük önem arz etmektedir. Zira mailleriniz spama düşerek satış faaliyetleriniz başlamadan bitebilir. İletişim Makinesi olarak tüm servislerimizi bir arada sunduğumuz arayüzde Toplu Mail Servisini de sunuyoruz.

Toplu Mail servisini ücretsiz denemek için bizi 0 850 483 0 444‘ten arayabilir ya da bize yazabilirsiniz.

Toplu Email ile Pazarlama / İletişim Makinesi

Powered by hermes-logo