BLOG

Hikayemizi, bilgiyi paylaşarak yazıyoruz. Paylaştıkça da bilgiye değer katıyoruz .

E-Posta Pazarlaması İçin Karşılama Sayfası (Landing Page Email Marketing Landing page)

Landing page’ler, “Açılış” ya da Varış Sayfası” olarak Türkçe’ye çevirilebilir. Bu sayfalar, kullanıcıların herhangi bir internet sayfasından, sosyal hesaplardan veya özellikle yapılan yönlendirmeyle belirlenen satış, ürün tanıtımı veya bilgilendirme amacı için hazırlanan sayfalardır.

Açılış sayfaları, kişilerinizin veya potansiyel kişilerin bir mail , reklam veya başka bir dijital konumdan tıkladıklarında açılabilen bağımsız web sayfalarıdır. Hedef kitlenizi belirli bir eylemde bulunmaya yönlendirmek içindir. Onlara çok fazla seçenek sunarsanız, dikkati dağılabilir ve seçtiğiniz amacı yerine getirme konusunda başarısız olabilirler.

Genel marka ve kurumsal değerleriniz hakkında fikir verirler ve genellikle sitenizin diğer alanlarına bağlantılar ve navigasyonlarla yüklenir. Sayfanızdaki dönüşüm hedefinizi temsil etmeyen her bağlantı, mesajınızı azaltacak ve dönüşüm oranınızı azaltacak bir dikkat dağıtıcıdır.

Açılış sayfaları önemlidir, çünkü bir ziyaretçinin verebileceği karar sayısını sınırlandırır, bu da onları istediğiniz sonuca götürmenize olanak tanır.

Bir açılış sayfası; site haritası, bağlantılar ve gezinme seçenekleri gibi tüm dikkat dağıtıcı etkenleri kaldırarak, müşterilerinizi ve ziyaretçilerinizi yapmasını istediğiniz hedefinize odaklanıp, sizinle iletişim kurmalarına, kaydolmalarına veya dönüşüm oranınızı arttırarak satın alma sürecine yardımcı olur.

Satış ekibiniz için satış ekibinize kolayca bölümlendirebileceğiniz, besleyebileceğiniz veya dağıtabileceğiniz müşteri adayları oluşturmak için çok kolay bir yol sunar.

Açılış sayfaları, pazarlamanın içerik kütüphanesine mükemmel bir katkı sağlar. Çünkü sosyal medyada paylaşılabilir, özel e-posta gönderimlerinin ve lider besleyici kampanyaların odak noktası olarak kullanılabilir. Ziyaretçileri tıklamaya yönlendirir. Bu sayfaların asıl amacı ziyaretçileri bu sayfada yer alan bilgilere tıklatarak dönüşüm sağlayabilmektir.

Etkileyici ve odağınıza yönelik açılış sayfaları (landing page) için iletişime geçiniz.

Toplu Email ile Pazarlama / İletişim Makinesi / 7 Mayıs 2019