Zim Başlıklı Sms
Türkiye'nin en ucuz Toplu SMS gönderme yolunu öğrenin HEMEN BAŞLA!

4 Büyük Avantaj ile
Toplu Mail Gönderme

Email pazarlama, müşterilerinize ulaşmanın en kolay, en etkili ve en ucuz yoludur. Hemen ilk ay ücretsiz deneyin!

Toplu Mail Hazırlama Toplu Mail Hazırlama
Toplu Mail Hazırlama
Toplu SMS, Toplu MMS,
TCKN SMS
ve Sorgulama
Servisleri, Lokasyona SMS,
OTP, Anında cevap ve Vergi
No SMS servislerimizle,

tüm ihtiyaçlara hitap
ediyoruz.
Toplu Mail Hazırlama
İletişim Makinesi, IVR servisleri, sesli mesaj, internet faks, metin seslendirme gibi birçok “Sesli Servisi” aynı arayüzde, entegre çalışır biçimde sunuyor
Toplu Mail Hazırlama
Türkiye’nin en iyi markalarıyla çalışan Tanı’nın güvenli veritabanıyla izinli pazarlamaya başlayın.

E-mail Marketing Yapanların 2018’de Gözünden Kaçırmaması Gerekenler

Email marketing, her geçen yıl pazarlama uzmanlarının daha çok üstünde durdukları, dijital pazarlamanın temeli diyebileceğimiz bir araç. Pazarlama stratejileriniz içinde Toplu mail yoksa, yanlış yolda olduğunuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.

E-mail de, diğer mecralar gibi sürekli değişiyor. Çünkü insanlar değişiyor. Bu yazıda, 2018 yılında e-mail marketing konusundaki öngörülerimizi ve tavsiyelerimizi paylaştık.

eposta pazarlama 2018

Segmentasyon her zamankinden daha önemli

2018 yılında, e-mail marketing yaparken kişi listenizi gruplandırmanız her zamankinden daha önemli, çünkü artık kullanıcılar her zamankinden daha fazla özel hissetmek istiyor. Kişileri gruplandırmak için, mail adreslerini toplarken küçük anketler yaparak, hedef kitlenizi daha iyi tanıyabilirsiniz. Yaptığınız Toplu mail gönderimlerine gelen tepkilere göre de, gruplandırmalarınızı şekillendirebilirsiniz.

İşe yarar bilgi sunun

Günümüzde e-mail listelerine kaydolan kişiler, promosyon mesajları kadar markanın kendilerine sunacakları “işe yarar bilgi”nin de peşindeler. Artık kullanıcılar markaları her zamankinden yakından takip ediyorlar ve tanıyorlar. Bu nedenle e-mail marketing stratejilerinizi oluştururken, kullanıcılarınızı tanıyıp, ilgilerini çekecek içerikler de üretmelisiniz. Unutmayın, email en çok kişiye erişebileceğiniz mecra; editoryal içeriklerinizi yaymak için daha etkili bir araç henüz keşfedilmedi.

Hedef kitlenizi tanıyın

Markanızla ilgili haber, alakalı konularda “how-to” (nasıl yapılır?) içerikleri, günlük, haftalık, aylık trendler, ipuçları gibi içerikler sunarak, toplu mail listenizin email aboneliğinden çıkmasına engel olabilirsiniz. Günümüzde e-mail üzerinden dönüşüm sağlamak kadar, elinizdeki izinli pazarlama listelerini korumak da büyük önem taşıyor.

Kişi listenize faydalı içerikler sunmanın en büyük artısı ise, markanızdan sık alışveriş yapmayan büyük çoğunluğun ilgisini sürekli olarak üstünüzde tutmanız olacaktır. Bu sayede e-maillerinizin dönüşüm oranını uzun vadede büyük oranda artırmanız mümkün olur.

Kişiselleştirme!

E-mailde kişiselleştirmenin işe yaradığını uzun zamandır biliyoruz. Hatta sadece toplu mail gönderirken değil, toplu SMS, toplu MMS, Sesli Mesaj gibi toplu gönderim araçlarında da kişiselleştirmenin önemi büyük. 2014’te yapılan bir araştırmaya göre, konu başlığında alıcının isminin bulunduğu emaillerin açılma oranı çok daha yüksek. (kaynak)

Toplu maillerinizde kişiselleştirme yaparken, sınırlarınızı iyi bilmelisiniz. Sayın “Kişi Adı”ndan daha öteye gireseniz, sahte bir samimiyet algısı oluşturursunuz, bu da markanızın algısını kötü yönde etkiler. Kişiselleştirilmiş toplu mail’lerin açılma oranı, %14 daha yüksek!

İletişim Makinesi’nin tüm servislerinde kişiselleştirmeyi sadece bir Excel dosyasıyla kolayca yapabilirsiniz.

Email göndermek için en iyi günleri bulun

Araştırmalara göre Salı günleri toplu mail gönderimi yapmak daha etkili. Ama bu araştırmaların yapıldığı insanların sizin hedef kitlenizle ne kadar alakalı olduğu bilinmiyor. Bu nedenle, bir çok email marketing uzmanının yaptığı “Uğurlu gün Salı” hatasından kaçının. Hedef kitlenizi tanıdıkça, kullanıcıların hangi zamanlarda nasıl e-postalara daha iyi tepkiler verdiklerini göreceksiniz. Bu şekildeki dayanağı sağlam olmayan araştırmalara uymak yerine, iyi bir raporlama yaparak kişi listenizi iyi tanımanız size büyük fayda sağlayacaktır.
Toplu maillerinizin açılma oranı düşebilir, paniklemeyin
e-mail marketing içeriklerinizin açılma oranları bir süredir düşüşteyse, gönderim yaptığınız kişi listesinin beklentilerini karşılayamıyor olma olasılığınız çok yüksek. Açılma oranı düşen toplu mailler, mailing listenizin küçülmeye başlamasının habercisi de olabilir. Bu durumu engellemek için yapabileceğiniz ilk şey, geçmiş gönderimlerinizin raporlarını incelemek ve yüksek performans gösteren toplu mail gönderimlerinizin yolundan gitmek.

Toplu Email ile Pazarlama / İletişim Makinesi

Powered by hermes-logo