Zim Başlıklı Sms
Türkiye'nin en ucuz Toplu SMS gönderme yolunu öğrenin HEMEN BAŞLA!

4 Büyük Avantaj ile
Toplu Mail Gönderme

Email pazarlama, müşterilerinize ulaşmanın en kolay, en etkili ve en ucuz yoludur. Hemen ilk ay ücretsiz deneyin!

Toplu Mail Hazırlama Toplu Mail Hazırlama
Toplu Mail Hazırlama
Toplu SMS, Toplu MMS,
TCKN SMS
ve Sorgulama
Servisleri, Lokasyona SMS,
OTP, Anında cevap ve Vergi
No SMS servislerimizle,

tüm ihtiyaçlara hitap
ediyoruz.
Toplu Mail Hazırlama
İletişim Makinesi, IVR servisleri, sesli mesaj, internet faks, metin seslendirme gibi birçok “Sesli Servisi” aynı arayüzde, entegre çalışır biçimde sunuyor
Toplu Mail Hazırlama
Türkiye’nin en iyi markalarıyla çalışan Tanı’nın güvenli veritabanıyla izinli pazarlamaya başlayın.

Gmail’den Toplu Mail Göndermek Mümkün mü?

Gmail, tüm dünyada en çok kullanılan ücretsiz mail sağlayıcılardan birisi. Her gün milyonlarca kişi, Gmail’i kullanarak milyarlarca mail gönderip alıyor.

Gmail’in bu kadar popüler oluşu ve birçok şeye olanak sağlaması, bazı kullanıcılarının akıllarına şu soruyu getiriyor:

Gmail ile toplu mail gönderimi yapabilir miyim?

Bu soruya kısaca “Evet” cevabını verebiliriz, ancak bu çok fazla şartı olan bir “evet” olur. gmail ile toplu mail

Küçük kişi listelerine metin tabanlı ve şahsi kimliğinizle yapacağınız toplu gönderimler için Gmail’i kullanabilirsiniz. Daha büyük ölçekli ve kurum kimliğinizle yapacağınız gönderimler için Gmail, outlook, hotmail gibi servisler kullanmak, size faydadan çok zarar verecektir.

Büyük ölçekli toplu e-posta gönderimleri için profesyonel Toplu mail firmalarından birini tercih etmeniz, firmanızın hedeflerine ulaşması için daha pratik ve doğru bir yöntem olur.

Gmail, kullanıcılarına mail adresleri sunan bir ücretsiz mail sağlayıcıdır. Gmail’in sağladığı adreslerin kişisel adresler oluşu, Toplu mail gönderiminde birçok sıkıntı yaşanmasına sebebiyet veriyor. Yine de, metin tabanlı, düz yapıdaki toplu mail gönderimlerinizi, Gmail adresiniz üzerinden gönderebilirsiniz. Tabii belirli bir kişiye kadar.

Gmail’den toplu mail gönderimi yaparken, aynı anda çok fazla kişiye yapılan gönderimler, spam olarak algılanmaya başlıyor. Gmail adresiniz üzerinden, aynı mail’i 30’dan fazla kişiye gönderdiğinizde, spam olarak algılanma sorunuyla karşılaşmaya başlayabiliyorsunuz. Bu sayıyı artırmanın yolları var, ancak hiçbir yol garantili değil.

Gönderdiğiniz mail’lerin içeriğinin güvenilirliği ve mail gönderimi yaptığınız kişi listesinin mail’lerinize verdiği reaksiyona bağlı olarak, bir gün içinde Gmail üzerinden yaptığınız toplu gönderimlerde maksimum kişi sayısını 50’ye kadar çıkartabilirsiniz. Bazı paralı Gmail ve Chrome eklentilerini kullanarak, bu limiti daha da artırabilirsiniz. Bu uygulamalardan yazının devamında bahsediyor olacağız.

Peki, Gmail ile toplu mail nasıl gönderilir?

30 kişiden az bir mailing listeniz varsa, Gmail üzerinden Toplu mail göndermeye hemen başlayabilirsiniz. Gmail’de Toplu mail gönderirken adresleri gizlemek için yapmanız gereken en önemli şey, gönderim yapacağınız tüm mail adreslerini Bcc bölümüne eklemek. Bu sayede mailing gönderimi yaptığınız kişiler, birbirlerinin mail adreslerini görmezler.

Gmail Toplu Mail limitini nasıl yükseltebilirsiniz?

Gmail üzerinden yaptığınız mail gönderimleri, kullandığınız mail adresinin güvenilirliğine bağlı olarak günde 30-50 kişiye mail gönderimi ile sınırlandırılır. Aynı mail’i daha fazla kişiye göndermeyi denediğinizde, mail adresiniz, spam hesap olarak algılanır ve zamanla tekil mailleriniz bile spam kutularına düşmeye başlar.

Gmail’den toplu mail gönderim sınırını artırmak ve kişiselleştirilmiş mailler göndermek için GMass ya da Mail Merge gibi paralı uygulamalar da mevcut.

Bu tarz uygulamalarla günlük toplu mail gönderme limitinizi 1500 kişiye kadar artırabilirsiniz, Ancak bu uygulamalar, profesyonel bir toplu mail servisinin sunduklarından çok daha azı için, çok daha yüksek fiyatlar talep edebiliyorlar.

Sonuç olarak; 30’dan fazla kişi içermeyen, güvenli bir mailing listeniz varsa, toplu mail gönderimi yaparken Gmail, Hotmail, Outlook gibi mail hizmeti sağlayıcılarından faydalanmayı düşünebilirsiniz. Daha fazla kişiye toplu mail yoluyla ulaşmak istiyorsanız daha profesyonel çözümler sunan servis sağlayıcılarını değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde, mail gönderimi yapacağınız kişi listesini 30’lu gruplara ayırarak her gün bir gruba gönderim yapmanız gerekir.

Mail Merge ve GMass gibi uygulamalar hangi durumlarda işe yarar?

 • Sık sık toplu e-posta gönderimi yapmıyorsanız (Ayda 1 ve daha az),
 • Günlük gönderim yapacağınız kişi sayısı 30’u geçmiyorsa,
 • Göndereceğiniz mail içeriği sadece metin içeriyorsa,
 • Hemen gönderim yapmanız gereken acil bir durum varsa,
 • Gmail üzerinden toplu mail gönderimi yaparak işlerinizi halledebilirsiniz.

Profesyonel Toplu Mail servisleri hangi durumlarda kullanılmalı?

 • Sık sık toplu mail gönderimi yapmanız gerekiyorsa,
 • Gönderim listenizde 30’dan fazla kişi varsa,
 • İzinli bir mail veritabanı oluşturmak istiyorsanız,
 • Gönderim yaptığınız kişilere tek tuşla listeden ayrılma hakkı vermeniz gerekiyorsa,
 • Yaptığınız toplu gönderimleri raporlamak için,
 • Görsel yönden güçlü e-postalar göndermek istiyorsanız,
 • Profesyonel bir toplu mail servis sağlayıcıyla çalışmalısınız.

Daha kolay ve sorunsuz bir toplu mail deneyimi yaşamanız için, İletişim Makinesi’nin toplu mail servisinde ilk yapacağınız toplu gönderim ücretsiz. Toplu mail servisimizi hemen kullanmaya başlamak için tıklayın.

1 Ay ÜCRETSİZ DENEME İçin Talep Formu

Toplu Email ile Pazarlama / İletişim Makinesi

Powered by hermes-logo