Zim Başlıklı Sms
Türkiye'nin en ucuz Toplu SMS gönderme yolunu öğrenin HEMEN BAŞLA!
Toplu Mail Hazırlama
Toplu SMS, Toplu MMS,
TCKN SMS
ve Sorgulama
Servisleri, Lokasyona SMS,
OTP, Anında cevap ve Vergi
No SMS servislerimizle,

tüm ihtiyaçlara hitap
ediyoruz.
Toplu Mail Hazırlama
En etkili pazarlama faaliyetlerinden biri olan Toplu Mail’i kolay kullanım ve raporlama avantajıyla
İlk Ay Ücretsiz
Denemeye Başlayın!
Toplu Mail Hazırlama
İletişim Makinesi, IVR servisleri, sesli mesaj, internet faks, metin seslendirme gibi birçok “Sesli Servisi” aynı arayüzde, entegre çalışır biçimde sunuyor
Toplu Mail Hazırlama
Türkiye’nin en iyi markalarıyla çalışan Tanı’nın güvenli veritabanıyla izinli pazarlamaya başlayın.

Toplu E-maillerin Açılma Oranlarını Artırmanın 9 Yolu

E-mail pazarlamanın harcanan her 1 dolar için 44,25 dolar getiri sağlayan bir pazarlama yöntemi olduğu çoğu kişi tarafından bilinmiyor.

Toplu mail yöntemi çok etkili olmayan bir pazarlama yöntemi olarak görülebiliyor fakat bu yöntem e-mail açılma oranlarında en yüksek rakamların elde edilmesini sağlıyor.

E-mail pazarlama yönteminin başarılı olup olmadığını anlamada en önemli yöntem e-mail açılış oranlarını takip etmektir. Bu e-mailleri yollarken firmalar, firmanın performansını etkileyebilecek kritik hatalar da yapabiliyorlar.

İşte Toplu mail servisini kullanırken maillerin açılış oranını artırmanın 9 yolu:

İlgi Çekici Bir Konu Başlığı Yazılmalı

Konu kısmı, alıcının bir e-maili açtığında göreceği ilk şeydir. Eğer konu başlığı test edilmediyse ve optimize edilmediyse, bu durumda ne yazık ki boşa para harcanıyor demektir. A/B testi sadece web sayfaları için değildir. Bu test, aynı zamanda Toplu mail için de çok önemli bir yer tutar. E-mail başlığı oluşturulurken başlık mümkün olduğunca gündelik bir dilde ve kişiye özel olmalıdır. Bu şart sağlandıktan sonra da başlık devamlı olarak test edilmelidir.

Bir Kişiye Hitap Edilmeli

Birçok kişinin de tahmin ettiği gibi eğer bir toplu e-mailler bir kişiye hitap ediyormuş gibi yazılırsa bu maillerin açılma oranları da artacaktır. Alıcının ismi açılış bölümüne yazılmalı ve mesaj da sanki tek bir kişiye atılıyormuş gibi yazılmalıdır. Bu şekilde okurun ilgisi çekilerek daha sonra gelen maillerin de açılması sağlanabilir.

Kaliteli Bir İçerik Yazılmalı

Eğer müşteriler karşı taraftan yaratıcı, ilgi çekici ve bilgi verici içerikler istiyorsa, bu tarz içerikler yollayan firmaların e-mail açılış oranları tavan yapacaktır. Eğer bir firma her yerde bulunabilecek bilgileri içeren bilgiler yolluyorsa veya sadece kendi reklamını yapıyorsa, bu tür e-mailler eninde sonunda çöp kutusuna gidecektir. Az aralıkla kaliteli e-mailler yollamak, e-mail açılış oranlarını yüksek tutmanın en iyi yoludur.

Firma Adına Yollamak Doğru Değil

Alıcılar, bir e-maili açmadan önce gerçek bir kişiden mi yoksa bir firmadan mı geldiğine dikkat ederler. Bir firmadan yollanan e-mailler, doğrudan bir şekilde reklam olarak etiketlenir ve bu durum da söz konusu e-mailin direkt olarak silinmesine neden olabilir. Gerçek bir kişiden gelen e-mail ise daha kişiye özgü gelecektir ve böylelikle açılma şansı da daha fazla olacaktır.

Doğru Zamanda Yollama

Zamanlama pazarlamada -özellikle e-mail pazarlama konusunda- çok önemlidir. E-maillerin tam da doğru vakitte yollandığından emin olunmalıdır. Uygun zaman, deneme yanılma yöntemi veya firmanın bulunduğu sektör hakkında araştırma yaparak öğrenilebilir. Yapılan bir araştırma cumartesi ve pazar günlerinde gönderilen e-maillerin çarşamba ve perşembe günlerinde gönderilen e-maillere göre daha yüksek açılma oranına sahip olduğunu ortaya koydu.

Spam Filtrelerinden Kaçınılmalı

E-mail filtreleri her geçen gün daha karmaşık bir hal alıyor ve e-mailler bu filtrelere takılırsa açılma oranları ciddi anlamda düşecektir. Spam filtrelerinden kaçınmak için spame benzeyen e-mailler göndermekten kaçınılmalıdır. E-mailin bir broşür gibi görünmediğinden ve e-mailin içindeki link sayısının da az olduğundan emin olunmalıdır.

Kişi Listesi Dikkatlice Bölümlenmeli

Alıcıya içeriği uygun kılmak için yapılması gereken bir diğer önemli şey ise kişi listesini dikkatlice bölümlemektir. Bunu yapmanın birçok yolu vardır. Kişi listesi belli bölümlere ayrılarak, bu kişilere daha isabetli e-mailler atılabilir. Bu sayede atılan e-maillerin de açılma oranı artacaktır.

E-mail Listeleri Satın Alınmamalı

Hazır e-mail listeleri satın alarak e-mail marketing etkinliğini yapmak isteyen firmalar eninde sonunda düşük e-mail açılma oranları ile karşılaşıyor. Söz konusu firmayla ilgilenen veya firmanın iş yaptığı sektörle ilgilenen kişileri içeren e-mail listesi olmadığı sürece hazır e-mail listelerini satın almak firmaya bir kazanç sağlamayacaktır.

E-mail Listesi Güncel Tutulmalı

Yüksek kalitede e-mail listesi toplamakla birlikte bu e-mail listelerini sürekli güncel ve temiz tutmak da bir o kadar önemlidir. E-mail listesi sürekli gözden geçirilmeli ve aktif olmayan takipçiler e-mail listesinden atılmalıdır. Ayrıca zaman zaman e-mail listesindeki yanlış hecelemelere de dikkat edilmeli ve bu gibi durumlar düzeltilmelidir.

İşte sözü edilen bu 9 maddeye uymak toplu email açılış oranı üzerinde olumlu etkiler gösterecektir.

1 Ay ÜCRETSİZ DENEME İçin Talep Formu

Toplu Email ile Pazarlama / İletişim Makinesi

Powered by hermes-logo