Toplu Mail - Çoklu Mail Gönderme Nasıl Yapılır? - İletişim Makinesi

BLOG

Hikayemizi, bilgiyi paylaşarak yazıyoruz. Paylaştıkça da bilgiye değer katıyoruz .

Toplu Mail – Çoklu Mail Gönderme Nasıl Yapılır?

Toplu mail, çoklu mail gönderme planlamasında önem taşıyan kritik noktalarını sizin için belirledik. Detayları aşağıda inceleyebilirsiniz.

1) Toplu mail gönderme için, cevaplanması gereken ilk soru: “Hedef kitle kim? ” . Bu soruya vereceğiniz yanıta göre çoklu mail gönderme listelerinizi segmente edebilirsiniz. Örneğin, satışta olan bir topuklu ayakkabınız için erkek müşterilerinize topuklu ayakkabıyla ilgili mail göndermek çok doğru olmayabilir. Bu yüzden hedef kitlenizi doğru belirlemeniz büyük önem taşır.

2) Çoklu mail gönderme için, cevaplanması gereken ikinci soru: “Hedef kitlenize yapacağınız mail tasarım içeriğiniz ne?” Bu soruya vereceğiniz yanıta göre mail tasarımınızı yapabilirsiniz. Belirli dönemlerde yapılan kampanyalar, önemli gün ve tarihlerde özellikle satın alma potansiyelinin arttığı düşünüldüğünde, kaçırılmaması gereken pazarlama zamanlarının olduğu unutulmamalı.

3) Toplu mail gönderme için, cevaplanması gereken diğer soru: “Yapacağınız toplu mail gönderme ile hedeflediğiniz ne?” Bu sorunun cevabında toplu yani çoklu mail göndermenin amacını, bilgilendirme amaçlı, kampanya amaçlı, tanıtım amaçlı, özel günler için kutlama amaçlı, duyuru amaçlı vs. gibi sebepleri belirleyerek içeriğinizi hazırlarken bu amaçlar doğrultusunda hazırlanması gerekir. Örneğin: kampanya amaçlı yapılan bir çoklu gönderimde, mail tasarımınızda etkileyici görseller, dikkat çekici konu başlığı ve mutlaka abonelerinizi harekete geçirecek buton gibi yönlendirmeli modüller kullanılmalı.

Toplu Mail veya Çoklu mail gönderme öncesinde planlamanın doğru yapılması yaptığınız kampanyadan verim alabilmek için çok önemlidir. 

İletişim Makinesinde toplu mail gönderme detayları için; Toplu Mail Gönderimi Nasıl Yapılır? adlı bloğumuzu okuyabilirsiniz.

Toplu Mail Gönderme deneyimini yaşamak için ilk ay ücretsiz kampanyamızdan faydalanarak deneyime hemen başlayabilirsiniz.

1 Ay ÜCRETSİZ DENEME İçin Talep Formu

Toplu Email ile Pazarlama / İletişim Makinesi / 7 Ekim 2019