Zim Başlıklı Sms
Türkiye'nin en ucuz Toplu SMS gönderme yolunu öğrenin HEMEN BAŞLA!
Toplu Mail Hazırlama
Toplu SMS, Toplu MMS,
TCKN SMS
ve Sorgulama
Servisleri, Lokasyona SMS,
OTP, Anında cevap ve Vergi
No SMS servislerimizle,

tüm ihtiyaçlara hitap
ediyoruz.
Toplu Mail Hazırlama
En etkili pazarlama faaliyetlerinden biri olan Toplu Mail’i kolay kullanım ve raporlama avantajıyla
İlk Ay Ücretsiz
Denemeye Başlayın!
Toplu Mail Hazırlama
İletişim Makinesi, IVR servisleri, sesli mesaj, internet faks, metin seslendirme gibi birçok “Sesli Servisi” aynı arayüzde, entegre çalışır biçimde sunuyor
Toplu Mail Hazırlama
Türkiye’nin en iyi markalarıyla çalışan Tanı’nın güvenli veritabanıyla izinli pazarlamaya başlayın.

Toplu Mail Tasarımında Buton Kullanımı ve Harekete Geçirici Mesaj (Use Of Call To Action ‘CTA’ Button)

E-mail pazarlama servislerini kullananlar, ürün satışları, abonelik ve talep toplama gibi konularda kullanıcıların eyleme geçmesine ihtiyaç duyalar. Bunu başarmak için gidilmesi gereken yol, her mail uygulamasına özel hazırlanmış harika bir mail tasarımından geçer.

E-mail pazarlama servisini kullanırken mail tasarımında abonelerinizi hemen harekete geçirmek için buton kullanımı büyük önem taşır.

E-mail pazarlamada buton kullanımı ve eylem çağrısıyla ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar;

1)DİL: Toplu mail gönderiminde eylem çağrısının iki bölümü vardır; dil ve tasarım. Tasarım, okuyucunun gözünü butona dikkat çekmeye yardımcı olur ve kullanımını kolaylaştırırken, harekete geçirme ifadesindeki dil, okuyucuyu onunla etkileşime girmeye ikna eden bir değerdir.

Klasik bir örnek olan zayıf, pasif bir dil kullanılan “buraya tıklayın”. “Buraya tıklayın” harika bir buton adı gibi görünse de (bir aboneye tam olarak ne yapacağını söyler), okuyucuya harekete geçmesi için herhangi bir teşvikte bulunmaz, değeri açıklamaz veya aslında bağlantıyı tıklarlarsa ne olacağını söylemez. Toplu mail gönderiminde bunun yerine, kullanıcının neden bir bağlantıyı izlemesi gerektiğini tanımlayan bir buton metni kullanmalısınız.

Toplu mail içeriğinizi hazırlarken eylem çağrısı ile etkileşime girerek ne yapacaklarını açıklamak için fiilleri kullanın ve mümkünse aciliyet veya zamanındalık duygusu yaratın. Örneğin: Hemen Dene!

2) BOYUT VE YERLEŞTİRME: Cep telefonu, e mail açılma oranları düşünüldüğünde en popüler yöntem olduğundan, butonların fiziksel boyutu her zamankinden daha önemlidir.

Masaüstünde farenizle bir bağlantıya tıklamak çok hassas kontrol sağlarken, hedefler çok küçük olduğunda veya mobil cihazlarda birbirine çok yaklaştığında bir butona parmağınızla dokunmak sinir bozucu olabilir.

Apple, temas hedeflerini en az 44 piksel kare yapmayı önerir. Herhangi bir eylem çağrısı tasarlarken bunu harika bir başlangıç ​​noktası olarak öneriyoruz. Butonları yeterince büyük yapmakla birlikte, etraflarında cömert boşluklar sağlamanız gerekir. Butonların etrafına boşluk eklenmesi, kullanıcıların bir bağlantıya dokunmaya ve başka bir bağlantıya geçmeye çalışırken hayal kırıklığına uğramasını önler.

3) KONTRAST: Son olarak, bir buton tasarlarken, mail içeriğinizle nasıl bütünlük sağlayacağını düşünmek önemlidir. Renk kullanmak kontrast eklemek için harika bir yoldur.

Canlı renkler genellikle gözü butona çekmek için en iyi yöntemdir. Harekete geçirme çağrılarınız için yumuşak renkler kullanıyor olsanız bile, arka plan renkleriyle, butonun altındaki resimlerle veya etrafındaki metinlerle kontrast oluşturmaları gerekir.

Sonuç:

Tasarımcı ve pazarlamacılar olarak, insanların kampanyalarınızla etkileşime girmesinin önemini biliyoruz. Bu yüzden harekete geçirme ifadesi olarak buton kullanımı kritik öneme sahiptir.

Harekete geçirme çağrılarınız için butonları kullanmak, e mail kampanyalarınızın tıklama oranını artırmaya yardımcı olabilir. Bu yüzden buton kullanımını deneyimleyerek e mail kampanyanızı test edin.

1 Ay ÜCRETSİZ DENEME İçin Talep Formu

Toplu Email ile Pazarlama / İletişim Makinesi

Powered by hermes-logo