BLOG

Hikayemizi, bilgiyi paylaşarak yazıyoruz. Paylaştıkça da bilgiye değer katıyoruz .

Toplu Mail Tasarımında Buton Kullanımı ve Harekete Geçirici Mesaj (Use Of Call To Action (CTA) Button)

Email pazarlamacıları, ürünlerin satın alma sürecine ve hizmetlerine abone olma gibi etkinliklerine kaydolmayı arttırmak için abonelerine ihtiyaç duyarlar. Bunu başarmak için gidilmesi gereken yol, her mail uygulamasına özel hazırlanmış harika bir mail tasarımından geçer.

Mail tasarımında abonelerinizi hemen harekete geçmek için buton kullanımı büyük önem taşır.

Buton kullanımı ve eylem çağrısı için dikkat edilmesi gereken noktalar;

1)DİL: Eylem çağrısının iki bölümü vardır: dil ve tasarım. Tasarım, okuyucunun gözünü butona dikkat çekmeye yardımcı olur ve kullanımını kolaylaştırırken, harekete geçirme ifadesindeki dil, okuyucuyu onunla etkileşime girmeye ikna eden bir değerdir.

Klasik bir örnek olan zayıf, pasif bir dil kullanılan “buraya tıklayın”. “Buraya tıklayın” harika bir buton adı gibi görünse de (bir aboneye tam olarak ne yapacağını söyler), okuyucuyu harekete geçmesi için herhangi bir teşvik vermez. Değeri açıklamaz veya aslında bağlantıyı tıklarlarsa ne olacağını açıklamaz. Bunun yerine, kullanıcının neden bir bağlantıyı izlemesi gerektiğini tanımlayan dili kullanmalısınız.

Eylem çağrısı ile etkileşime girerek ne yapacaklarını açıklamak için fiilleri kullanın ve mümkünse aciliyet veya zamanındalık duygusu yaratın. Örneğin: Hemen Dene!

2) BOYUT VE YERLEŞTİRME: Cep telefonu, e mail açılma oranları düşünüldüğünde en popüler yöntem olduğundan, butonların fiziksel boyutu her zamankinden daha önemlidir.

Masaüstünde farenizle bir bağlantıya tıklamak çok hassas kontrol sağlarken, hedefler çok küçük olduğunda veya mobil cihazlarda birbirine çok yaklaştığında bir butona parmağınızla dokunmak sinir bozucu olabilir.

Apple, temas hedeflerini en az 44 piksel kare yapmayı önerir. Herhangi bir eylem çağrısı tasarlarken bunu harika bir başlangıç ​​noktası olarak öneriyoruz. Butonları yeterince büyük yapmakla birlikte, etraflarında cömert boşluklar sağlamanız gerekir. Butonların etrafına boşluk eklenmesi, kullanıcıların bir bağlantıya dokunmaya ve başka bir bağlantıya geçmeye çalışırken hayal kırıklığına uğramasını önler.

3) KONTRAST: Son olarak, bir buton tasarlarken, mail içeriğinizle nasıl bütünlük sağlayacağını düşünmek önemlidir. Renk kullanmak kontrast eklemek için harika bir yoldur.

Canlı renkler genellikle gözü butona çekmek için en iyi yöntemdir. Harekete geçirme çağrılarınız için yumuşak renkler kullanıyor olsanız bile, arka plan renkleriyle, butonun altındaki resimlerle veya etrafındaki metinlerle kontrast oluşturmaları gerekir.

Sonuç olarak; Tasarımcı ve pazarlamacılar olarak, insanların kampanyalarınızla etkileşime girmesinin önemini biliyoruz. Bu yüzden harekete geçirme ifadesi olarak buton kullanımı kritik öneme sahiptir.

Harekete geçirme çağrılarınız için butonları kullanmak, e mail kampanyalarınızın tıklama oranını artırmaya yardımcı olabilir. Bu yüzden buton kullanımını deneyimleyerek e mail kampanyanızı test edin.

İletişime Geç

Toplu Email ile Pazarlama / İletişim Makinesi / 7 Mayıs 2019