Yazılar Referandum Faaliyetlerini Kolaylaştıracak 9 Mobil Servis

Referandum Faaliyetlerini Kolaylaştıracak 9 Mobil Servis

Outbound IVR - Sesli Mesaj

Vatandaşların Toplu SMS’ten daha çok dikkate aldıkları bir servis varsa o da tuşlamalı sesli mesaj servisleridir. Aranmak her zaman mesaj almaktan daha ilgi çekici ve akılda kalıcı. Üstelik Belediye Başkanınızın sesini kaydetmek ve bu yöntem ile tuşlamalı sesli mesaj göndermek eşsiz bir yöntemdir. Aynı zamanda çeşitli anketler yapmak ve vatandaşların fikirlerini almak da mümkün.

Toplu SMS

Toplu SMS her zaman kullanılan ve artık bir ihtiyaç niteliğinde, olmazsa olmaz servis olarak geçer. Toplu SMS ile istediğiniz nitelikteki mesajları vatandaşlara gönderebilirsiniz. Referandum ile ilgili bilgilendirme ve duyurularınızı iletebilirsiniz.

Toplu MMS

Görsel, video, gif vb. formattaki içerikleri toplu olarak kişiselleştirme yaparak ya da direk gönderebileceğiniz servistir. Belediyenin ve partilerin çalışmalarını görsel olarak göstermek ya da belgeleri kişiselleştirmek için sık sık Toplu MMS için kullanılır.

Hedefli SMS

Sadece kamunun kullanımına açık olan bu servis ile birçok hedefleme seçeneği mevcut. Göndermek istediğiniz bir mesajı vatandaşların kişisel bilgileri, nüfusa kayıtlı oldukları il, ilçe gibi konum bilgisine göre, telefonunun teknik özellikleri ve markasına, ilgi alanlarına, internet kullanımına ve de telefondaki uygulamalara göre SMS göndermek mümkün. Yani sınırsız hedefleme seçeneği ile Hedefli SMS kamunun en doğru mesajı en uygun kişiye gönderdikleri yöntemdir. 

Referandum sürecinde ilgili bilgilendirme ya da başka nitelikteki SMS’lerde en uygun hedefleme özellikleri seçmek çok önemli, belirli bir konum seçerek hedeflemek ise belediyelerin en çok tercih ettikleri yöntemlerden bir tanesi.

Hedefli MMS

Hedefli MMS’te de  hedefli SMS’teki gibi yapmış olduğunuz hedefleme özelliklerini sunar. Bununla birlikte Görsel, Müzik, Video gibi içeriklerle mesajınızı kuvvetlendirmenizi ve göndermenizi sağlar.

NOT: Hedefli SMS ve Hedefli MMS servislerinde Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi dataları olması gerekmez.

T.C. Kimlik Numarasına SMS

Vatandaşların yalnızca GSM numarası bilinmese de yalnızca T.C. Kimlik numaralarını bilerek SMS göndermenin mümkün olduğu T.C. Kimlik numarasına SMS servisi ile belediyeler referandumda vatandaşlara süreçler ile ilgili bilgilendirme süreçlerini yönetebilir ve ilgili duyuruları yapabilirler. 

Toplu Email

Belediyeler vatandaşların Email Gelen Kutularını kullanarak hesaplı yollardan görsel, video tarzında daha etkin gönderimler yapabiliyor. SMS ile yapılan bilgilendirmelerin yanı sıra Toplu Eposta ile bilgilendirmek mesajın önemini vurgular ve mesajın iletildiğinden emin olunmasını sağlar.

Lokasyona SMS

Lokasyona SMS ile belirli bölgelere giren vatandaşların telefonlarına SMS gönderebilirisiniz. Bu servis ile referandum öncesi çalışmalar yapabileceğiniz gibi. Oy kullanan vatandaşlara, yönelik referandum günü sandıkların olduğu konumları belirleyerek oy kullandıkları için teşekkür edebilirsiniz. Referandum Kampanyası içerisinde Lokasyona SMS servisinde indirim mevcut Kampanyayı incelemek için tıklayınız.

Anında Cevap
Anında Cevap SMS ile interaktif SMS gönderebilir ve vatandaşlardan anında cevap alabilirsiniz. Anında cevap mesajları müşterilerin ana ekranlarına düşer ve anında onay ya da ret almayı sağlar. Referandum Kampanyası içerisinde Anında Cevap servisinde indirim mevcut. Kampanyayı incelemek için tıklayınız.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız