Yazılar T.C. Kimlik Numarası Servislerini Kullananların Yaptığı En Büyük Hata

T.C. Kimlik Numarası Servislerini Kullananların Yaptığı En Büyük Hata

iletisimmakinesi blog görsel

T.C. Kimlik numarasını bildiğiniz kişilere SMS göndermenizi sağlayan TCKN SMS ve Numaralarının ne olduğunu öğrendiğiniz TCKN’den GSM Sorgulama servisi ile bir çok kişiye ulaşmak mümkün. Ancak bu servisleri kullananların yaptığı bir hata var! O da yalnızca tek bir operatörden SMS göndermek ya da tek bir operatörden sorgulama yapmak.

T.C. Kimlik Numarası Servislerini Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

Sadece tek bir operatörden sorgulama yapanlar ulaşmak istedikleri kişilerin yalnızca %49’una ulaşabiliyorlar, kişilerin %51 ‘ine diğer 2 operatörden de işlem yapmadıkları sürece ulaşma ihtimalleri dahi yok.

T.C. Kimlik servisi yalnızca kendi operatörüne işlem yapmaktadır. Örneğin Turkcell’den gönderdiğiniz bir TCKN SMS yalnızca Turkcell abonelerine gönderilmektedir.  T.C. Kimlik Numarasına SMS ve Sorgu servisleri ile kişilere ulaşmada 2 kat daha çok başarı elde etmek için Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlerinin tümünün kullanılması kesinlikle tavsiyemizdir.

Türkiye’de 3 büyük operatörün de kullanıcı sayıları oldukça fazladır. Yaptığımız araştırmalara göre en çok abone sayısı olan GSM Operatörü Turkcell, ancak Vodafone ve Türk Telekom’un aboneleri küçümsenmeyecek kadar fazla. Bu sebeple tüm operatörlerin servislerinizi kullanmanız ulaştığınız kişi sayısını %51 artıracaktır.

3 büyük GSM operatörünün abone sayıları ise yaklaşık olarak şöyle;

Turkcell: 35 Milyon

Vodafone: 20 Milyon

Türk Telekom: 16 Milyon

Siz de hemen diğer operatörlerin kullanıcılarına ulaşmak için bizi 0 850 483 0 444’ten arayabilir ya da bize yazabilirsiniz.

Not: TCKN SMS ve TCKN’den GSM Sorgu servislerinde sadece iletilen mesajlar ve başarılı sorgular ücretlendirilir.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız