Yazılar Toplu SMS ile Müşterilerinizi Harekete Geçirebileceğiniz 10 İpucu

Toplu SMS ile Müşterilerinizi Harekete Geçirebileceğiniz 10 İpucu

Daha önceki yazılarımızda Toplu SMS’in açılma oranlarından ve etkileşim oranlarından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise müşterilerinizi Toplu SMS ile harekete geçirmenin yollarından bahsedeceğiz.

Birleştirerek Daha Çok Etki Sağlayın


Toplu Mail
 ve Toplu SMS Faaliyetlerinizi Bir Arada Kullanmanız İçin 5 Sebep isimli yazımızda Toplu Mail ve Toplu SMS’ birlikte kullanmanın ne kadar etkili olduğundan detaylı bir şekilde bahsettik. E-posta Pazarlamanızı toplu sms ile birleştirerek mesajlarınızın etkisini ne kadar ve nasıl artırabileceğini o yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kısa Tutun

SMS metninizi yalnızca kısa pazarlama maliyetinden tasarruf etmek için değil aynı zamanda kısa ve öz cümleler ile uyandırmak istediğiniz etkiyi uyandırın. Uzun mesajlar genelde sonraya ertelenir ya da hiç okunmazlar.

En Önemli Olan Kelime ile Başlayın

Mesajınızın konusu nedir? Tam olarak neyden bahsediyorsunuz? Bu aşamada mesajınızdaki en önemli kelimeyi en başa yazdığınızdan emin olun. Böylelikle mesajınız akıllı telefonlarda mesaj hiç açılmamış olsa bile konu hakkında bilgilendirir ve uzun mesajlarda bile konuyla ilgilenen kişiler mesajınızı okur.

Harekete Geçirici Cümleler Kurun

Web sitemizi ziyaret edin, bize mail atın, hemen arayın, sizi arayalım, satın alın, mağazamızı ziyaret edin… Gibi harekete geçirici eylem çağrıları oluşturarak müşterilerinize ne yapmalarını istediklerini açıkça ifade edin.

Telefon Numarası Ekleyin

Kurumsal SMS gönderiyorsanız şirketinizin ismiyle başlıklı SMS şeklinde gönderiyorsunuzdur. Bu durumda müşterilerinizin sizi aramalarını istiyorsanız SMS metninize telefon numaranızı eklemeyi unutmamalısınız.

İnternet Bağlantıları Ekleyin

Artık SMS’ler yalnızca metin olarak değil, üzerine tıklandığında ilgili web sayfasına yönlendirebilen bir bağlantıda olabiliyor. Böylelikle sms içerisinden ister kampanya sayfanıza, ister ürün sayfanıza isterseniz de ana sayfanıza yönlendirme yapabilirsiniz. Google Analitics ve Bitly gibi aracılar ile de web adresinizi kısaltarak tasarruf edebilirisiniz.

Gruplara Ayırın

Elinizde bulunan datanızı meslek, sektör, yaş, cinsiyet, gelir durumu, ilgi alanı vb. birçok özellikleri ile gruplara ayırarak kişilere tam da ihtiyacı olan teklifleri ihtiyacı olduğu zamanda verin.

Kişiselleştirme Kullanın

Müşterilerinizin özel hissetmesi ve müşterileriniz ile daha iyi bir iletişim için mesajınıza isim, şirket ismi ya da kendinizin de oluşturabileceği bir kişiselleştirme özelliği ekleyin.

Zamanlanmış Kampanyalar ile Tetikleyin

kişiselleştirmeye benzer bir şekilde kişiler için özel olan günlerde onlara özel kampanyalar sunun. Örneğin; Doğum Gününüze Özel %50 indirim vb. Bu tür kampanyalar en fazla harekete geçirme ihtimali olan kampanyalardır.

Mesajınızın Yasal Olarak Tüm Şartlara Uygun Olduğundan Emin Olun

Günümüzde Toplu SMS gibi Ticari Elektronik İleti kapsamına giren servislerde yasal düzenlemeler mevcuttur. Örneğin kişilere ücretsiz mesaj listesinden çıkma hakkı tanımak vb. yasal düzenlemeler hem şirketinizin kurumsal ve doğru formatta algılanmasını sağlarken hem de yasal yaptırımlardan korunmasını sağlar. ‘‘Yasal Formatta Toplu SMS Nasıl Gönderilir’’ adlı yazımızda bu konuya daha ayrıntılı bir şekilde değindik.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız