Yazılar Toplu SMS Şirketinizi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Toplu SMS Şirketinizi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gün geçtikçe toplu SMS kullanımı artıyor ve günümüzde toplu SMS, neredeyse tüm firmalar tarafından kullanılıyor.
Toplu SMS servisleri, çok fazla SMS’i tek bir bilgisayar ile gönderme olanağı sağlar. Firmalar, kampanya bildirimi, kişiye özel fırsatlar, etkinlik bildirileri, bilgilendirme, tanıtım, reklam gibi birçok mesajı, toplu SMS servisini kullanarak iletiyor. Bu yazımızda toplu SMS şirketinizi seçerken dikkat etmeniz gerekenlere değindik.

1. Toplu SMS Fiyatları

Toplu mesaj gönderirken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri Toplu SMS fiyatlarıdır. En makul ücret ile en fazla kişiye ulaşmak için fiyat araştırması yapmanızda fayda vardır. Ancak fiyattan da önemlisi kalite ve güvenilirliktir. Bu sebeple biz 3 operatörden Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone gönderimi tavsiye ediyoruz.

2. Güvenilirlik

Toplu SMS sağlayıcınızda herhangi bir aksaklık olmamasına dikkat edin. Sizin ve müşteri datanızın gizliliğinin korunduğundan emin olmalısınız. İnsanların size güvenerek verdikleri numaralarını, güvenilir olmayan bir şirkete teslim etmeyin.

3. Zamanlama

Mesaj planlaması SMS’lerinizi doğru tarih ve saatte göndermenizi sağlar. Toplu SMS gönderdiğiniz arayüzde zamanlama olması işlerinizi daha planlı yapmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple Toplu SMS satın almadan önce zamanlama özelliğini sormayı unutmayın.

4. Güvenlik

Toplu SMS gönderdiğiniz şirketin sürekli güncellenen yasal düzenlemelere karşı şirketinizi bilgilendirmesi önemlidir. Sizin şirketiniz yasal düzenlemeden habersiz olabilir ancak çalıştığınız şirketin bundan haberi olmak zorundadır. Toplu SMS şirketinin sizleri de bilgilendirmesi şirketinizi yasal korumaya almanız açısından büyük önem taşır.

5. Rehber ve Gruplama

Toplu SMS arayüzünde kişilerinizi kaydedeceğiniz bir rehberin yer alması sizin için büyük bir kolaylıktır bu kişileri gruplayabiliyor olmak ise değerli bir özelliktir. Sizler müşterilerinizi bu özellik sayesinde daha spesifik şekilde listeleyebilir ve yaş, cinsiyet, kullandığı ürün, ilgi alanlar vb. bir çok özellik ile gruplandırıp gönderimler yapabilirsiniz.

6. Raporlama

Gönderdiğiniz SMS’lerin kimlere gönderildiğini, kimlere iletilip kimlere iletilmediğini görmeniz hem maliyet hesaplaması yapmanız hem de potansiyelinizi görmeniz açısından çok değerli istatistiksel bilgilerdir. Toplu SMS gönderirken kullandığınız web arayüzü raporlamaya uygun olmalıdır.

7. Kişiselleştirme

Kişiselleştirme özelliği hem kişilere isimleri ile hitap etmenin yanında, fatura bilgisi, fatura numarası vb. bir çok özelliği de otomatik olarak göndermenize olanak sağlayan eşsiz bir özelliktir. Sadece -ad- -soyad- -faturano- -borç- gibi parametreler ekleyerek binlerce kişiye kendi bilgileri ile gönderim yapılabilmesine olanak sağlar. İşlerinizi daha etkili ve daha kullanışlı yapmanız adına kişiselleştirme özelliği Toplu SMS’te vazgeçilmez bir özelliktir.

8. Kara Liste Yönetimi

Çeşitli sebeplerle SMS almak istemeyen alıcılar, kendilerine listeden çıkmak için iletilen kodları sizlere göndererek SMS listesinden çıkmak istediklerini belirtirler. Kimlerin çıkmak istediklerini görmek için ise kara liste yönetimi olan bir arayüz kullanmak işinize yarayacaktır.

9.Diğer Toplu SMS Servislerine Erişim

Toplu SMS yalnızca klasik kısa mesaj’ın yanı sıra bir çok servisi de içerisinde barındırmaktadır. Kullandığınız Toplu SMS Programının tüm bu servisleri içerisinde bulundurması sizin için büyük avantajdır. Bu servislere örnek verecek olursak; Toplu MMSTCKN SMSAnında CevapLokasyona SMSTek Kullanımlık Şifre(OTP SMS) ve Vergi Numarasına SMS’tir. İletişim makinesi tüm bu özellikleri barındırmasının yanında daha birçok özelliğe sahiptir. İletişim Makinesi, 2001 yılından beri Toplu SMS servisini sunuyor ve tüm büyük operatörlerin iş ortağı. Siz de izinli pazarlama listenize Başlıklı SMS ile ulaşmak istiyorsanız, formu doldurun, deneyimli ekibimiz size dönüş yapsın.

4 büyük operatörün İş ortağıyız.  

Bütçe ve ihtiyaçlarınıza en uygun SMS fiyatını bulacağımızı garanti ediyoruz.  

superonline logo
türk telekom logo

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız