Veri Bilimi - İletişim Makinesi

Veri Bilimi

Verilere dayalı karar verme, müşterilerin sağlıklı bir veri kültürüne ulaşmalarına yardımcı olarak kolaylaştırılmaktadır.

İletişim Makinesi, veri bilimcileri ve analistleri, karar vermeyi yönlendirmek ve etkili marka deneyimleri tasarlamak için verileri önemli bir girdi olarak kullanıyor.

Kullanıcı ihtiyaçlarını iş hedefleriyle eşleştirmek, kritik bakış açılarını ve büyüme fırsatlarını belirlemek ve müşterinin işinin her bölümü için bir veri analizi çerçevesi oluşturmak ve daha hızlı ve daha güvenli karar vermeyi sağlamak için verileri kullanırız. Veri stratejisi ve modelleme, veri yönetimine teknik yaklaşım ve operasyonel analitik desteği, tüm müşteri çözümlerinin olası unsurlarıdır.

Veri odaklı tasarım, çevik test ve optimizasyon döngülerini kucaklar, üstün marka deneyimlerini destekler ve iş performansını en üst düzeye çıkarır. Kurumun verilerini paraya çevrilebilir bir varlık olarak, son derece kişiselleştirilmiş deneyimlerin yaratılmasında önemli bir girdi olarak ve makine öğrenimi algoritmalarının entegrasyonuyla sürekli olarak gelişmekte ve otomatikleştirmeyi (alışkanlık edinmeyi) öngörüyoruz.

HİZMETLER

Yazılım Hizmetlerinde size sunduğumuz çözümlere bir göz atın

Veri Stratejisi

İster veri bilimi projenize yeni başlamış olun, ister Yapay Zeka destekli çözümleri uygulamış olun, İletişim Makinesi, yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Veri bilimciler, büyük veri mühendisleri ve tasarımcılardan oluşan çapraz fonksiyonlu ekibimiz, sizin için veri stratejisi danışmanlığı sunacak ve verilerinizi ve iş değeri için en son teknolojileri kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Veri Görüntüleme

Depolanan verilerin fazlalığı, aynı zamanda aranmak istenen verinin bulunması konusunda da bir sıkıntı meydana getirir. İletişim Makinesi bu konuda size bir çözüm sunmaktadır. Depolanan verilerin sıkıntısız, kolay ulaşılabilir şekilde sınıflandırılması ve görüntülenmesi için ekiplerimiz profesyonel bir şekilde hizmetinizdedir.

Sosyal Analiz

İletişim Makinesi, markaların medya stratejilerini geliştirmek amacıyla hazırlanmış bir medya ölçümleme, raporlama ve analiz platformu oluşturur. Bu sayede medya araçları üzerinden kolaylıkla kitleyi ölçümleyebilir ve sosyal analizinizi sizin adınıza gerçekleştirebiliriz.

Veri Madenciliği ve Modelleme

Veri madenciliği ve modelleme, büyük ölçekli veriler arasından bilgiye ulaşma ve bilgiyi anlamlı hale getirme işidir. Ya da bir anlamda büyük veri yığınları içerisinden gelecekle ilgili tahminde bulunabiliriz ve bunu bilgisayar programı aracılığı ile yaparız. Eldeki verilerden üstü kapalı, çok net olmayan, önceden bilinmeyen ancak potansiyel olarak kullanışlı bilgileri çıkarırız. Bunu da; kümeleme, veri özetleme, değişikliklerin analizi, sapmaların tespiti gibi belirli sayıda teknik yaklaşımlar ile gerçekleştiririz.

Makine Öğrenimi ve AI

Makine öğrenmesi ayrı bir alan olarak 1990 yıllarında yeniden gelişmeye başladı. Alan değişiminin hedefi ise pratik yaşamdaki çözülebilir sorunların ele alınmasında yapay zekanın yakalanılabilmesinden geçiyor. Bu sayede kendini yenileyebilen ve dönüştürebilen sistemler oluşturularak iş yükü önemli bir ölçüde azaltılmış olur.