İçeriğe geç

Telefondaki Kişilere 2 Adımda Nasıl Toplu SMS Gönderilir?

iletisimmakinesi blog görsel

İletişim Makinesi kullanıcıları toplu mesajlaşma ve telekomünikasyon servisleri kullanmaları sebebi ile her zaman GSM datasına ihtiyaç duyarlar. Şirketler kendi izinli datalarını iletişim makinesi rehberine yükleyerek ya da Excel’den toplu mesajlarını gönderebilirler. İletişim Makinesi adres defteri hakkında son zamanlarda sıkça sorulan sorular; “Telefonumdaki rehberimi nasıl İletişim Makinesi adres defterine yüklerim?” ve “Cep telefonunda yer alan hali hazırda GSM numaralarına tek tek SMS göndermek yerine nasıl toplu bir şekilde SMS gönderebilirim?” sorularıdır.

telefondaki kişilere nasıl toplu sms gönderilir görseli

Sorunun cevabı şöyle; Telefon numarası rehberinizi dışa aktarın. Aktardığınız dosyayı İletişim Makinesi’ne yükleyin.

Telefondaki Kişilere Nasıl Toplu SMS Gönderilir?

1. Telefon numarası rehberinizi dışa aktarın. (Dosya .vcf formatında dışa aktarılır.)

Bu işlem android ve iOS işletim sistemlerinde farklı şekillerde uygulanır. Android cihazlar için telefondan kolaylıkla kişileri dışa aktarmak mümkün. Yapmanız gereken şey, rehbere(kişilere) girdikten sonra seçeneklerden içe/dışa aktar seçeneğini seçmek. Tüm kişilerinizin .vcf formatı dosya yöneticiniz ya da paylaştığınız uygulamada yer alacaktır. Eğer Android telefonunuzda rehberi dışarıya aktarma özelliği mevcut değilse ve bahsettiğimiz bu işlemleri yapamıyorsanız alternatif olarak Contacts VCF gibi tam da rehberinizi .vcf formatına çevirmenizi sağlayan mobil uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Rehberinizi .vcf formatına getirdikten sonra artık dosyayı bilgisayarınıza taşıyabilirsiniz. iOS cihazlar için ise oldukça kolay ancak farklı bir yol izlemek gerekiyor. Kişileri dışa aktarım adımları şu şekilde; Bilgisayardan iCloud hesabınıza giriş yapın, Kişiler seçeneğini seçin, Kişilerin tümünü seçin, Vcard’ı dışa aktar seçeneğini seçin. Tüm bu adımlardan sonra rehber bilgisayarınıza otomatik olarak .vcf formatında indirilir.

2. .vcf Formatındaki Dosyayı İletişim Makinesi’ne Aktarın.

İletişim Makinesi’ne girdikten sonra bilgisayara .vcf formatında indirilen kişiler şu adımlar ile yüklenebilir;

a. Adres defterini seçin

b. Rehber transfer seçeneğini seçin

c. Karşınıza çıkan ”dosya seç” seçeneğini seçin(otomatik olarak bilgisayardan dosya seçme seçeneği açılır)

d. Yüklemek istediğiniz .vcf formatındaki kişi dosyasını seçin ve yükleyin

e. Son olarak dosyayı yükledikten sonra kişilerinizi mevcut bir gruba mı ekleyeceğinizi, dosya için yeni bir grup mu oluşturacağınızı, ya da herhangi bir grup oluşturmadan direkt kişiler listesine mi eklemek istediğinize karar verin.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız