Tek Kullanımlık Şifre – OTP SMS

Müşterilerinizle güvenlik ve hız gerektiren işlemlerinizi OTP SMS ile koruyun

Anında iletilmesi gereken şifre, alarm, onay vb. işlemlerinizi Tek Kullanımlık Şifre(OTP) – SMS Doğrulama Sistemi- servisi ile korumaya alın.

otp sms görsel

Tek kullanımlık şifre – OTP

otp nedir

OTP (One Time Password) Nedir?

OTP, güvenlik ve doğrulama amacıyla kullanıcılara gönderilen, tek kullanımlık şifre SMS’leridir. Saniyeler içinde gönderilmesi gereken, kişiye özel kodlar içeren durumlarda kullanılabilecektek sistem OTP’dir. Bankaların sisteme giriş yapmak için gönderdikleri kod, OTP SMS’e verebileceğimiz en genel örnek olabilir

Doğrulama, özellikle ticari işlemlerde, online tehditlerden kaçınmak için firmaların çok büyük önem verdiği bir konu. OTP sayesinde, oturum açma, ödeme işlemleri ve parola değiştirme gibi işlemler %100 güvenli bir şekilde gerçekleşir.

otp nin 3 hali

OTP’nin 3 hâli

OTP (Tek Kullanımlık Şifre) kullanıcılara 3 şekilde iletilebilir: Ses, Email ve SMS. OTP SMS, bunlar arasında en fazla kişiye ulaşan ve en çok kullanılan yöntemdir. OTP SMS’i, İletişim Makinesi üzerinden kullanabilirsiniz.

otp api entegrasyon

Entegrasyon

İletişim Makinesi API’leri ile OTP özelliklerini uygulama ve yazılımlarınıza entegre edin. OTP API ile, uygulama ya da yazılımınızın saniyeler içinde doğrulama mesajları göndermesini sağlayabilirsiniz.

Tek Kullanımlık Şifre (OTP) ile neler yapabilirsiniz?

iletişim makinesi şifre hatırlatma icon

Şifre Hatırlatma

Müşterilerinizin şifrelerini OTP ile anlık göndererek onları şifre hatırlama derdinden daha güvenli bir sistemle kurtarın.

iletişim makinesi güvenlik icon

Güvenlik

3 dakika sonra geçerliliğini yitirecek tek kullanımlık şifrelerle kimlik doğrulaması yaparak güvenli deneyimler sunun.

iletişim makinesi raporlama icon

Raporlama

Yapılan gönderimler hakkında ayrıntılı olarak raporlar çıkarmanızı ve analiz yapmanızı sağlar.

iletişim makinesi kişiselleştirme icon

Kişiselleştirme

Müşterilerinize, ad, soyad, kartno, miktar gibi değişkenleri, otomatik olarak kişiselleştirilmiş şekilde gönderin.

iletişim makinesi hızlı icon

Hızlı

Tek Kullanımlık Şifre servisi, mesajlarınızın trafiğe takılmadan, en hızlı şekilde iletilmesini sağlar.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız

otp sms uzman destek


Ücretsiz Uzman Destek Yanınızda

İletişim Makinesi’ni kullanarak OTP SMS göndermek çok kolay. Yine de ihtiyacın olduğunda yanında olan, teknik ve stratejik tüm sorularını yanıtlayan uzman bir ekiple çalışmanın ayrıcalığına ulaşın.

İletişim Makinesi’nin destek hizmetlerinin tümü her zaman ücretsizdir.

4 büyük operatörün iş ortağıyız.

İletişim Makinesi ile birlikte verilen toplu sms hizmeti Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Türk Telekomünikasyon A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ad ve hesabına verilmektedir.

superonline logo
turkcell logo
türk telekom logo
vas logo
vodafone logo
tanı logo

Blog

Toplu mesajlaşma ile ilgili blog yazılar

im blog 2

OTP SMS’i Toplu SMS’ten Ayıran Özellikler

Toplu SMS, bilgisayar üzerinden hazırlanan mesaj metninin gönderici başlığında şirketin ismi olacak şekilde aynı anda birçok kişiye; tanıtım, duyuru, bilgilendirme ve hatırlatma metinlerinin gönderildiği sistemdir. OTP SMS ise belirli bir sisteme erişmek isteyen kişilerin; güvenlik, tanınma vb. sebeplerle cep telefon numaralarına otomatik olarak gelen SMS’lerdir. Genellikle şifre gönderimleri için güvenlik amacıyla OTP SMS tercih edilir. OTP SMS Servisi…

Devamını oku
im blog

Toplu SMS Kullanmaya Başlamadan Önce Düşünmeniz Gereken

Toplu SMS, pazarlama uzmanlarının temel araçlarından biri, ve her geçen yıl daha da önem kazanıyor. Ucuz maliyeti ve yüksek etkisiyle toplu SMS, en çok kullanılan mobil pazarlama aracı. Peki, toplu mesaj ile pazarlama yapmadan önce nelere dikkat etmek gerekiyor? Müşterileriniz cep telefonu numaralarını her yerde paylaşmazlar. Kişiler cep telefon numaralarını tanımadıkları kişilerle paylaşmaktan sakınır ve bundan…

Devamını oku
im blog 3

Telefondaki Kişilere 2 Adımda Nasıl Toplu SMS Gönderilir?

İletişim Makinesi kullanıcıları toplu mesajlaşma ve telekomünikasyon servisleri kullanmaları sebebi ile her zaman GSM datasına ihtiyaç duyarlar. Şirketler kendi izinli datalarını iletişim makinesi rehberine yükleyerek ya da Excel’den toplu mesajlarını gönderebilirler. İletişim Makinesi adres defteri hakkında son zamanlarda sıkça sorulan sorular; “Telefonumdaki rehberimi nasıl İletişim Makinesi adres defterine yüklerim?”…

Devamını oku

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız