İçeriğe geç

Inbound IVR ile Müşterilerinize 7/24 Self Servis Hizmetler Sunun

Müşterileriniz, telefonda yetkiliye ulaşmak için onlarca dakika beklemesin; telefon tuşları aracılığıyla tüm işlerini hızlı ve sorunsuz çözsün.

inbound ivr görsel

IVR ile Neler Yapabilirsiniz?

İşlerini IVR üzerinden bitirmeyi tercih eden müşterilerin sayısı her geçen gün artıyor.

otomatik çağrı yönlendirme

Otomatikleştirilmiş Çağrı Yönlendirme

Müşteri temsilcisine ihtiyaç duyulan günler bitiyor. IVR sistemi, arayanların tuşlama yöntemiyle neye ihtiyaç duyduklarını anlayarak gerekli yönlendirmeleri yapıyor. Inbound IVR teknolojisi ile şirketinize gelen tüm aramalar, önceden hazırladığınız sesli yönergeler tarafından, iş gücüne ihtiyaç duymaksızın karşılanır. Outbound IVR teknolosiyle de, çalışanlarınızın tek tek yaptıkları çağrıları, aynı anda binlerce numaraya yapabilirsiniz.

csa telefonda anket

Telefondan Anket

IVR teknolojileri, telefondan aynı anda binlerce kişiye tuşlama yöntemiyle anket yapabilmenizi sağlar. Aynı şekilde hattınıza gelen çağrıları da telefon anketleriyle karşılayabilirsiniz.

yüksek hacimli aramalar

Yüksek Hacimli Aramalar

IVR ile, şirketinize gelen aramaları ve gün içinde yapılan yüksek hacimli aramaları neredeyse tamamen otomatik hâle getirmeniz mümkün. Rutin çağrılarınızı ya da yüksek hacimli çağrıları otomatikleştirerek maliyetlerini düşürmenizi sağlar. Bu, müşteri temsilcilerinizin enerjilerini daha değerli etkileşimlere odaklamalarını sağlar.

özelleştirilmiş ivr çözümleri

Özelleştirilmiş IVR Çözümleri

İş ihtiyaçlarınızı karşılayacak çözümler üretmek için, API’larımızı kullanarak baştan sonra kendi uygulamalarınızı geliştirebilirsiniz. IVR tasarım aracıyla IVR şablonlarını sürükle bırak yöntemiyle oluşturabilirsiniz. Ya da uzman ekibimizden en ideal IVR şablonu konusunda ücretsiz destek alabilirsiniz.

5


IVR Nedir? Ne İşe Yarar?

IVR sistemleri, işletmelerin müşteri hizmetleri operasyonlarını büyük ölçüde kolaylaştırır. Bu sistemler, çağrı merkezi çalışanlarının yükünü azaltarak müşterilere hızlı ve etkili bir hizmet sunar. Ayrıca, IVR sistemleri sayesinde müşterilerin doğru departman veya kişiye yönlendirilmesi sağlanır, böylece çağrıların yanlış yönlendirilmesi veya yanıtlanmaması gibi problemler ortadan kalkar.

IVR sistemleri aynı zamanda maliyet tasarrufu sağlar. Çağrı merkezi çalışanlarının sayısını azaltarak işletmelerin personel giderlerini azaltır. Ayrıca, IVR sistemleri günün 24 saati çalışabilir, bu da işletmelerin müşteri hizmetleri sunma sürelerini genişletir ve müşteri memnuniyetini artırır.

inbound ivr nedir
inbound ivr api desteği

IVR API Desteği

İletişim Makinesi’nin IVR API’si, işletmelerin yazılım ve web uygulamalarına kolayca entegre edebilecekleri bir çözüm sunar. Bu sayede işletmeler, müşterilerine IVR sistemi üzerinden hızlı ve etkili bir şekilde hizmet sunabilirler. IVR API, işletmelerin müşteri deneyimini geliştirmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda işletmelerin operasyonel verimliliklerini artırmalarına da olanak tanır.

İletişim Makinesi’nin IVR API’si, online arayüzünde sunduğu tüm iletişim hizmetlerini uygulamalarınıza entegre etmenize olanak sağlar. Bu sayede, işletmeler kendi yazılım ve web uygulamalarında müşteri iletişimini yönetebilirler.


Ücretsiz Uzman Destek Yanınızda

İletişim Makinesi’nin IVR servisini kullanmak kolay. Yine de ihtiyacın olduğunda yanında olan, teknik ve stratejik tüm sorularını yanıtlayan uzman bir ekiple çalışmanın ayrıcalığına ulaşın.

İletişim Makinesi’nin destek hizmetlerinin tümü her zaman ücretsizdir.

inbound ivr Uzman Destek

İnsan gücüne ihtiyaç duymadan çağrılarınızı yönetin ve verimliliği artırın.
IVR ile iletişimde devrim yapın, hemen deneyin!

Blog

IVR ile ilgili yazılar

6 Adımda Otomatik Çağrı Sistemi İle Telefondan Anket Yapmak

Outbound IVR, Alacak Takibinde İletişimi Kolaylaştırıyor

Borçlular genellikle hukuk bürolarıyla konuşmaktan çekinirler. Ancak Outbound(Giden) IVR ile bunu karşılıklı bir avantaja çevirebilirsiniz. Borç, can sıkıcı bir konudur, bunu kimse inkar edemez. Bu nedenle alacak takibi yapan hukuk büroları büyük sıkıntılar yaşayabiliyor. Borçlu kişi ya konuşmaktan kaçıyor ya da ters bir tepki göstererek hukuk bürosu personelinin motivasyonunu düşürüyor. Bunu önlemek için Outbound IVR servisi…

Devamını oku
Alacak Takibi için En Uygun Sesli Mesaj ve Metin Seslendirme Örnekleri

Çağrı Otomasyonunun Geldiği Son Nokta: IVR Servisi

IVR teknolojileri şirketlere gelen aramaları ve şirketlerin müşterilere yaptıkları aramaları, akıllı yetenekleriyle insan gücüne ihtiyaç duymadan başarabilir hâle geldi. IVR tam olarak nedir? Açılımı Interactive Voice Response (Etkileşimli Sesli Yanıt) olan IVR, günümüzde adının hakkını fazlasıyla verebilen bir teknolojiye dönüştü. IVR temel olarak iki ana kola ayrılıyor: Gelen çağrılar için Inbound IVR ve dışa yapılan çağrılar için Outbound IVR. Inbound ve Outbound…

Devamını oku
Alacak Takibi için En Uygun Sesli Mesaj ve Metin Seslendirme Örnekleri

Pazarlama Satış ve Destek Ekipleri için 6 IVR Kullanım Örneği

Pazarlama Satış ve Destek Ekipleri için 6 IVR Kullanım ÖrneğiPazarlama, satış ve destek ekipleri için potansiyel müşterileri kazanmak, müşterilere daha çok destek vererek iyi izlenimler oluşturmak, verimliliği artırmak ve maliyetten tasarruf etmek için birçok yol var. Daha önce IVR (Çağrı Sistemleri) kullanmadıysanız ya da yeni kullanmaya başladıysanız. Bahsettiğimiz IVR kullanımında 6 kullanım örneği çok işinize yarayacak. Telefondan yapılan anketler müşteri…

Devamını oku