Müşterilerinize 7/24 self servis hizmetler sunun

Müşterileriniz, telefonda yetkiliye ulaşmak için onlarca dakika beklemesin; telefon tuşları aracılığıyla tüm işlerini hızlı ve sorunsuz çözsün.

inbound ivr görsel

IVR ile neler yapabilirsiniz?

İşlerini IVR üzerinden bitirmeyi tercih eden müşterilerin sayısı her geçen gün artıyor.

otomatik çağrı yönlendirme

Otomatikleştirilmiş Çağrı Yönlendirme

Müşteri temsilcisine ihtiyaç duyulan günler bitiyor. IVR sistemi, arayanların tuşlama yöntemiyle neye ihtiyaç duyduklarını anlayarak gerekli yönlendirmeleri yapıyor. Inbound IVR teknolojisi ile şirketinize gelen tüm aramalar, önceden hazırladığınız sesli yönergeler tarafından, iş gücüne ihtiyaç duymaksızın karşılanır. Outbound IVR teknolosiyle de, çalışanlarınızın tek tek yaptıkları çağrıları, aynı anda binlerce numaraya yapabilirsiniz.

csa telefonda anket

Telefondan Anket

IVR teknolojileri, telefondan aynı anda binlerce kişiye tuşlama yöntemiyle anket yapabilmenizi sağlar. Aynı şekilde hattınıza gelen çağrıları da telefon anketleriyle karşılayabilirsiniz.

yüksek hacimli aramalar

Yüksek Hacimli Aramalar

IVR ile, şirketinize gelen aramaları ve gün içinde yapılan yüksek hacimli aramaları neredeyse tamamen otomatik hâle getirmeniz mümkün. Rutin çağrılarınızı ya da yüksek hacimli çağrıları otomatikleştirerek maliyetlerini düşürmenizi sağlar. Bu, müşteri temsilcilerinizin enerjilerini daha değerli etkileşimlere odaklamalarını sağlar.

özelleştirilmiş ivr çözümleri

Özelleştirilmiş IVR Çözümleri

İş ihtiyaçlarınızı karşılayacak çözümler üretmek için, API’larımızı kullanarak baştan sonra kendi uygulamalarınızı geliştirebilirsiniz. IVR tasarım aracıyla IVR şablonlarını sürükle bırak yöntemiyle oluşturabilirsiniz. Ya da uzman ekibimizden en ideal IVR şablonu konusunda ücretsiz destek alabilirsiniz.

5


IVR Nedir?

Açılımı Interactive Voice Response (Etkileşimli Sesli Yanıt) olan IVR, tam otomatik bir telefon ve çağrı sistemi. IVR, şirketinize gelen tüm çağrıları insan gücüne ihtiyaç duymadan karşılayıp gerekli birimlere yönlendiriyor. Ya da yapılması gereken binlerce çağrıyı bir anda otomatik olarak yapabiliyor.

IVR temel olarak iki ana kola ayrılıyor: Gelen çağrılar için Inbound IVR ve dışa yapılan çağrılar için Outbound IVR.

inbound ivr nedir
inbound ivr api desteği

IVR API Desteği

IVR API kullanarak, yazılım veya web uygulamalarınıza IVR’i kolaylıkla entegre edebilirsiniz. İletişim Makinesi, online arayüzünde sunduğu tüm iletişim hizmetlerini uygulamalarınıza entegre etmenize olanak sağlıyor.

IVR teknolojileri

IVR temel olarak iki ana kola ayrılıyor: Gelen çağrılar için Inbound IVR ve dışa yapılan çağrılar için Outbound IVR.

iletişim makinesi inbound ivr icon

INBOUND IVR

iletişim makinesi outbound ivr icon

OUTBOUND IVR

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız

inbound ivr Uzman Destek


Ücretsiz Uzman Destek Yanınızda

İletişim Makinesi’ni kullanarak IVR göndermek çok kolay. Yine de ihtiyacın olduğunda yanında olan, teknik ve stratejik tüm sorularını yanıtlayan uzman bir ekiple çalışmanın ayrıcalığına ulaşın.

İletişim Makinesi’nin destek hizmetlerinin tümü her zaman ücretsizdir.

Her sektöre uygun IVR çözümleri

IVR teknolojileri, her alana kolayca uyarlanabiliyor ve herkese ulaşabiliyor.

ivr örnekleri 1

Bir taksi şirketi, Inbound IVR sistemine geçerek müşteri memnuniyetini artırmayı hedeflemiş. Gelen aramaların kaydını tutan şirket, gün içindeki arama trafiğini, hangi bölgelerin daha çok taksi kullandığını kaydederek işlerini buna göre düzenlemiş.

ivr örnekler 2

Hindistanlı bir iş bulma şirketi, iş arayanlar ve iş verenleri buluşturuyor. Bunun için kullandıkları sistem çok basit. İş arayan kişi, şirkete bir cevapsız çağrı bırakıyor, çağrı merkezi uygun zamanda bu kişiye gerekli dönüşü sağlıyor. Bilgileri alınan kişi, daha sonra uygun işverenle eşleştiriliyor.

ivr örnekleri 3

Çok fazla rezervasyon alan büyük bir restoran, gelen aramaları karşılayamaz hale geldiğinde, daha fazla telefon hattı açmak yerine IVR’a geçiş yaptı. Böylece gelen aramalara yanıt verilemese bile sonradan aramayla dönüş yapılabildi. Ayrıca cevapsız çağrıları SMS API’sine bağlayarak, müşteriye geri dönüleceğini bildiren bir SMS de otomatik olarak gönderiliyor.

ivr örnekleri 4

İş süreçlerinizi iyileştirmek için, yeni bir ürün hakkında bilgi ve talep toplamak için, müşteri tercihlerini öğrenmek için, zayıf yönlerinizi görmek için, yapılan pazarlama faaliyetlerinin başarısını ölçmek için, müşteri sadakatini sağlamak vs. için çağrı yapıp çok kıymetli verilere ulaşabilirsiniz. Bunun için onlarca personele ihtiyacınız yok. Sadece CTI ve IVR sistemler sayesinde çok daha uygun maliyetlerle çok daha sağlıklı raporlar elde edecek şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ivr örnekleri 6

E-ticaret sitelerindeki en çok karşılaşılan sorunlardan birisi stok durumu takibi. Her zaman sitede görünen ve depoda olan birbiriyle uyuşmayabiliyor. Bazı eticaret siteleri bunu müşterilerine otomatik “sipariş ettiğiniz ürün şuanda stoklarda yok” çağrısıyla bildiriyor. IVR şablonunun içine eklenen tuşlamayla sipariş iptali gerçekleştirilebiliyor.

ivr örnekleri 5

Günde 2500 bilet iptali çağrısı alan otobüsle seyahat firması Redbus, bunu karşılayamaz hale gelince, IVR sistemiyle kullanıcıların bilet numaralarını girerek bilet iptali yapmasını sağladı.

İletişim Makinesi’ni Öne Çıkaran Yetenekler

Emal ve SMS Pazarlama otomasyonu için Rindap ve İleti yönetim sistemi için İYS Panel ile tüm çözümler burada!

toplu mail ücretsiz doğrulama

Rindap ile Email Marketing sınırlarını aş

Rindap ile bütün iletişim araçlarını tüm operasyonlarının kalbi haline getirebilirsin. İş akışlarına uygun eposta tetiklemeleri oluşturabilir, süreçlerine göre senaryolar oluşturarak epostalarını otomatikleştirirken müşterilerinin ve ekibinin hayatını kolaylaştırabilirsin.

Müşterilerine websitene kayıt olduklarında, uzun bir süre sonra tekrar geldiklerinde, özel günlerinde, gecikmiş ödemelerinde, destek taleplerinde veya aklına gelebilecek tüm tetiklemelere göre otomatik toplu mail gönderimi yapabilirsin. Rindap ile sadece eposta değil aynı zamanda tüm cihaz ve programlarını da süreçte otomatikleştirebilirsin.

toplu mail türk lirası avantajı

İYS Panel ile artık iletişim izinleri kabus değil

İYS Panel, ticari elektronik iletilerini hızlı ve kolayca yönetir, sen asıl işine odaklanırsın. İletişim Makinesi’ne entegre İYS Panel desteği ile email pazarlama kampanyaları için yaptığın toplu eposta gönderimlerin her zaman kurallara uygun ve otomatik olarak gerçekleşir.

İYS Panel WordPress Form eklentisi sayesinde doldurulan her form hem İleti Yönetim Sistemine hem de İletişim Makinesi adres defterine otomatik olarak izinli bir şekilde eklenir. Websitene oluşturup ekleyeceğin formlar ile ziyaretçilerinin bıraktığı iletişim bilgilerinin doğrulanması, kaydı ve İYS’ye otomatik aktarımını sağlar. Böylece mevzuatı öğrenmeyle, entegrasyonla, geliştirme maliyeti ve süreciyle uğraşmazsın.

Blog

IVR ile ilgili yazılar

6 Adımda Otomatik Çağrı Sistemi İle Telefondan Anket Yapmak

Outbound IVR, Alacak Takibinde İletişimi Kolaylaştırıyor

Borçlular genellikle hukuk bürolarıyla konuşmaktan çekinirler. Ancak Outbound(Giden) IVR ile bunu karşılıklı bir avantaja çevirebilirsiniz. Borç, can sıkıcı bir konudur, bunu kimse inkar edemez. Bu nedenle alacak takibi yapan hukuk büroları büyük sıkıntılar yaşayabiliyor. Borçlu kişi ya konuşmaktan kaçıyor ya da ters bir tepki göstererek hukuk bürosu personelinin motivasyonunu düşürüyor. Bunu önlemek için Outbound IVR servisi…

Devamını oku
Alacak Takibi için En Uygun Sesli Mesaj ve Metin Seslendirme Örnekleri

Çağrı Otomasyonunun Geldiği Son Nokta: IVR Servisi

IVR teknolojileri şirketlere gelen aramaları ve şirketlerin müşterilere yaptıkları aramaları, akıllı yetenekleriyle insan gücüne ihtiyaç duymadan başarabilir hâle geldi. IVR tam olarak nedir? Açılımı Interactive Voice Response (Etkileşimli Sesli Yanıt) olan IVR, günümüzde adının hakkını fazlasıyla verebilen bir teknolojiye dönüştü. IVR temel olarak iki ana kola ayrılıyor: Gelen çağrılar için Inbound IVR ve dışa yapılan çağrılar için Outbound IVR. Inbound ve Outbound…

Devamını oku
Alacak Takibi için En Uygun Sesli Mesaj ve Metin Seslendirme Örnekleri

Pazarlama Satış ve Destek Ekipleri için 6 IVR Kullanım Örneği

Pazarlama Satış ve Destek Ekipleri için 6 IVR Kullanım ÖrneğiPazarlama, satış ve destek ekipleri için potansiyel müşterileri kazanmak, müşterilere daha çok destek vererek iyi izlenimler oluşturmak, verimliliği artırmak ve maliyetten tasarruf etmek için birçok yol var. Daha önce IVR (Çağrı Sistemleri) kullanmadıysanız ya da yeni kullanmaya başladıysanız. Bahsettiğimiz IVR kullanımında 6 kullanım örneği çok işinize yarayacak. Telefondan yapılan anketler müşteri…

Devamını oku

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız