İçeriğe geç

Outbound IVR, Alacak Takibinde İletişimi Kolaylaştırıyor

outbound ivr alacak takibinde iletisim

Borçlular genellikle hukuk bürolarıyla iletişime geçmekten, karşılıklı konuşmaktan çekinirler. Ancak Outbound(Giden) IVR ile bu problemi kolaylıkla avantaja çevirebilirsiniz:

Peki Outbound IVR Bu Sorunu Ne Şekillerde çözer? Neler Yapılmalıdır?

Hazırlanan IVR şablonuna öncelikle borçlunun hangi kuruma, ne kadar borcunun olduğu bilgisi girilmeli ki, borçlu açık bir şekilde bilgilendirilebilsin.

İçeriği Kısa ve Net Hazırlayın

Hukuki bir süreç olduğu için yanlış anlaşılmalara mahal vermeyin. Ancak burada ödeme kolaylıklarından da bahsedin. Böylece gelebilecek tepkilere en aza indirirsiniz ve borcun ödenmesi için bir motivasyon yaratırsınız.

Kolay Yönlendirme Sağlayın

Hangi avukatınız veya müşteri temsilciniz, hangi borçlu ile görüşecekse, tuşlama sonrasında onun numarasına yönlendirmeyi kesinlikle unutmayın. Böylece karışıklığın önüne geçersiniz. Olası bir ters tepkide, konuyla ilgili personeliniz durumu kısa sürede sakinleştirecektir.

IVR Sesli Yanıt Sistemi Nedir? IVR Sesli Yanıt Sistemi Nasıl Yapılır? yazımızda IVR hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Güvenli Ödeme İmkanını Sağlayın

Eğer borçlu kişi, IVR mesajı ile ikna olduysa direkt olarak borcunu ödemek isteyebilir. Bu imkanı sağlarsanız, personeliniz meşgul olmadan ve yorulmadan da tahsilatı gerçekleştirmiş olursunuz.

Alacak takibinde iletişiminizi kolaylaştırmanız için, İletişim Makinesi Outbound IVR servisini kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yer yer sıkıntılı olabilen, zorlayıcı bir süreci yalnızca 1’i tuşlatarak lehinize çevirebilirsiniz.

Outbound IVR hakkında bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız