İçeriğe geç

Mailden Faks Göndermek

iletisimmakinesi blog görsel

Faks, kurumlar için hala vazgeçilmez bir iletişim aracı. Günümüzde birçok şirket, faks gönderme ve alma ihtiyaçlarını internet üzerinden gerçekleştirerek zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor. İnternet faks servisi sayesinde, faks makinesi ya da hattına ihtiyaç duymadan, tamamen dijital ortamda faks gönderip alınabiliyor.

Mail ile Faks Gönderme

İnternet faksın tercih edilme oranı her gün artıyor. Bu da, bu servisi sağlayan şirketlerin daha iyi geliştirmeler yapmasını sağlıyor. İnternet faks servisi ile ilgili talepleri göz önünde bulundurarak, faksı günlük hayat rutinimize daha entegre bir hale getirdik.Artık, İletişim Makinesi internet fax kullanıcıları, fakslarını mail üzerinden gönderebilecekler.

E-posta ile faks gönderme nasıl çalışıyor?

mailden faks gönderme görsel

E-posta programlarının faks gönderme ya da alma gibi bir özellikleri yok. Ancak bir faks servisi kullanıyorsanız, emailden fax göndermek ve almak mümkün olabiliyor.

Email ile faks gönderme, email gönderme süreciyle tamamen aynı şekilde çalışıyor. Kullandığınız mail programı üzerinden, göndereceğiniz içeriği ekleyip, alıcı adresi olarak faks numarasını eklemeniz yeterli.

İletişim Makinesi toplu faks servisi kullanıcısıysanız, göndereceğiniz belgeyi pdf ya da word formatında, toplu gönderim yapacağınız listeyi excel formatında faks@iletisimmakinesi.com’a göndermeniz yeterli. İletişim Makinesi gönderici adresinize entegre olacağı için, gönderilen mail’i sunucu üzerinde faks formatına çevirip alıcıya iletir. Böylece faks cihazı başında beklemekle zaman kaybetmezsiniz.

Gmail’den Faks Gönderebilir misiniz?

Mail’den faks gönderme özelliğini, aynı Outlook gibi mail programlarında olduğu gibi Gmail, Hotmail, Yahoo Mail gibi mail sağlayıcıları üzerinden de kullanabilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek şey, önceden hesabınızı İletişim Makinesi internet fax servisiyle ilişkilendirmeniz.

Mail’den fax gönderme servisini kullandıktan sonra, fakslarınızın iletilip iletilmediğini görmek için raporlama özelliğini kullanabilirsiniz. İletilmeyen fakslarınızı ayrıca raporlayıp tekrar gönderim yapabilirsiniz. İletişim Makinesi’nde fakslar sayfa üzerinden ücretlendirilir ve iletilmeyen fakslar için ücret alınmaz.

Faksları Mail Olarak Almak

İnternet faks servisini mail programları ya da mail servis sağlayıcıları üzerinden gönderebileceğiniz gibi, şirketinize gelen faksları e-posta gelen kutusuna da otomatik olarak yönlendirebilirsiniz. Yüksek faks trafiği olan şirketler, bu özellik sayesinde sadece gerekli belgeleri çıktı olarak alıyorlar. Bu sayede hem kağıt ve mürekkep harcaması minimize ediliyor, hem de tüm faks süreci çevreci bir çözüme kavuşturulmuş oluyor.

Faksları mail olarak almanın bir diğer avantajı ise, telefon, tablet ya da bilgisayardaki mail uygulaması üzerinden gelen fakslara erişiminizin olması. İletişim Makinesi’nin tüm cihazlarda erişilebilir bir servis olması sayesinde, telefondan faks gönderip almak da mümkün.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız