İçeriğe geç

Cep Telefonundan Faks Gönderme Ve Alma

iletisimmakinesi blog görsel

Daha önceki yazılarımızda internetten faks göndermenin avantajlarından bahsetmiştik. İnternet faks, tüm zahmetli faks alma ve gönderme sürecini, e-posta kolaylığına getiren bir servis. Faksı internet tabanlı bir servis hâline getirmek, cep telefonundan faks gönderme ve almayı da mümkün kılıyor.

Telefondan Faks Göndermek Ve Almak

Cep telefonları, artık günlük hayatlarımızın olmazsa olmazı cihazlar. Eskiden bilgisayar üzerinden yapabildiğimiz hemen hemen her şeyi, günümüzde cep telefonları üzerinden halledebiliyoruz. Bu kadar hareket özgürlüğü kazandığımız bir dünyada, artık telefon üzerinden halledemediğimiz işler bize biraz yük gibi geliyor.

İş hayatında sürekli bir iletişim akışı içindeyiz ve bu durum her geçen gün artıyor. Çünkü artık posta gönderip almak yerine tek tıkla e-postalar göndererek iletişim kurabiliyoruz. Faks ise, güvenilirliği ve resmiyeti nedeniyle özellikle kurumsal ortamlarda hâlâ kullanılan önemli bir iletişim aracı. Peki, cep telefonundan faks göndermek mümkün mü?

faks gönder görsel

Cep Telefonundan Faks Gönderme Ve Alma Uygulamaları

Cep telefonundan faks göndermeniz için, uygulama mağazalarında bazı uygulamalar bulunuyor. Eğer internet faks servisini kurumsal iletişiminiz için kullanacaksanız, uygulama mağazalarında bulacağınız uygulamalar yerine, profesyonel bir servis sağlayıcıyla çalışmanızı tavsiye ederiz. İletişim Makinesi’nin sağladığı toplu faks servisini, ister bilgisayar, isterseniz tablet ya da cep telefonu üzerinden hiçbir ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Böylece internete bağlı olduğunuz her yerde, faks gönderip alabilirsiniz.

Her Yerden Fakslara Ulaşın

İnternetten faks gönderme servisinin en büyük avantajlarından birisi, arşivlenebiliyor olması. İletişim Makinesi’nin arşivleme özelliği sayesinde, önemli faks belgelerine internete bağlı olduğunuz tüm cihazlar üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz ya da önemli bir faks bekliyorsanız, telefonunuz üzerinden kontrol edebilirsiniz. İletişim Makinesi internet fax servisi, ofise olan bağımlılığınızı azaltır.

İletişim Makinesi ile, tüm faks işlemlerinizi internete taşıyıp faksın çağ dışı prosedürlerinden kurtulabilirsiniz. İnternet faks’ın geleneksel faksa göre avantajlarını ayrıntılı olarak öğrenmek isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız