İçeriğe geç

Toplu Fax Gönderme Programı

iletisimmakinesi blog görsel

Aynı faksı onlarca, hatta yüzlerce numaraya göndermeniz gereken zamanlar olmuştur. Toplu faks gönderimi yaparken, tüm gününüzü harcadığınız da…

İnternetten Fax Gönderme

Faks göndermek zorlu bir süreç. Özellikle de tüm iletişim kanallarının dijitalleştiği ve tüm iletişimin saniyeler içinde gerçekleştiği günümüzde. Faksın bu kadar emek ve zaman harcayan bir araç olması, toplu faks gönderme programlarının ortaya çıkmasına sebep oldu. Toplu faks programları ile, aynı anda yüzlerce numaraya internet yoluyla faks gönderimi yapabilirsiniz.

toplu faks programları görsel

Toplu Faks Programları Nasıl Çalışıyor?

İletişim Makinesi’nin sunduğu toplu faks servisinin, toplu mail servisine benzer bir çalışma prensibi var. Toplu faks gönderimi yapmak için, faks dokümanınızı ve gönderim yapacağınız kişi listesini excel dosyası halinde sisteme yükleyip “Gönder”e basmanız yeterli.

İnternet faks, geleneksel faksın aksine bir faks hattına ihtiyaç duymaz. Her şey internet üzerinde gerçekleşir. İnternet faks’ı kullanmak için tek gereklilik, bir internet bağlantısıdır. İnternet faks, faks makinesi, telefon hattı, toner, kağıt gibi şeylere hiç ihtiyaç duymadan faks alıp göndermenizi sağlar.

İletişim Makinesi’nin tüm özelliklerini, internet bağlantısı olan her yerden kullanabilirsiniz. Yani, ofis içinden ve dışındayken toplu faks gönderimi yapabilir ve gelen fakslarınızı okuyabilirsiniz.

Toplu Faks Programı Ne Gibi Avantajlara Sahip?

İnternet faks servisinin toner, kağıt, faks cihazı ya da bit telefon hattına ihtiyacı olmadığından bahsettik. Bunun dışında toplu faks programları, bulut tabanlı olmasını avantajla çeviren ek özelliklere de sahip.

Aynı anda binlerce faks

Toplu faks gönderme programlarının en önemli özelliği, tek tık ile binlerce numaraya faks gönderebilmesi.

Masrafsız ve çevreci

Toplu faks programı, tamamen internet tabanlı çalıştığı için, kağıt ve tonere hiç ihtiyaç duymaz. Böylece hem büyük bir maddi tasarruf sağlamış olursunuz, hem de çevreye bıraktığınız atık miktarı azalır.

Kişiselleştirilebilir

İletişim Makinesi’nin sunduğu toplu faks hizmetinin en büyük avantajı, kişiselleştirme özelliği diyebiliriz. Göndereceğiniz belgenin ad, soyad, TC. Kinlik Numarası, telefon numarası gibi alanları, sistem tarafından otomatik olarak kişiye özel bir şekilde doldurulabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, gönderim listesi oluşturduğunuz excel dosyasına,kişiselleştirilecek alanları eklemek. Kişiselleştirme özelliği sayesinde, özellikle toplu faks gönderimlerinde çok büyük zaman ve emek tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Spam kutusuna düşmez

Faksın hâlâ kullanılıyor oluşunun bir diğer nedeni ise, kalabalık e-postalar içinde kaybolmuyor oluşu. İnternet faks da, geleneksel faks gibi kesinlikle birileri tarafından kontrol edilir.

Arşivlenebilir

İnternet faks servisinin bir diğer önemli özelliği ise, arşivlenebilir oluşu. Gelen/giden tüm fakslarınızın internet ortamında depolanması sayesinde, hiçbir önemli belgeyi kaybetmezsiniz. Kısa bir arama ile önemli belgelere aylar sonra erişebilirsiniz.

Toplu fax kimler için uygun?

Toplu fax, en çok perakende, kamu kurumları, ulaşım, konaklama ve sanayi gibi yazışma trafiği yüksek sektörler tarafından tercih ediliyor. İnternet faks servisini, geleneksel faks kullandığınız her alanda kullanabilirsiniz. Gün içinde faks alıp gönderiyorsanız, siz de internet faks kullanmaya başlayabilirsiniz.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız