Zim Başlıklı Sms
Türkiye'nin en ucuz Toplu SMS gönderme yolunu öğrenin HEMEN BAŞLA!
Toplu Mail Hazırlama
Toplu SMS, Toplu MMS,
TCKN SMS
ve Sorgulama
Servisleri, Lokasyona SMS,
OTP, Anında cevap ve Vergi
No SMS servislerimizle,

tüm ihtiyaçlara hitap
ediyoruz.
Toplu Mail Hazırlama
En etkili pazarlama faaliyetlerinden biri olan Toplu Mail’i kolay kullanım ve raporlama avantajıyla
İlk Ay Ücretsiz
Denemeye Başlayın!
Toplu Mail Hazırlama
İletişim Makinesi, IVR servisleri, sesli mesaj, internet faks, metin seslendirme gibi birçok “Sesli Servisi” aynı arayüzde, entegre çalışır biçimde sunuyor
Toplu Mail Hazırlama
Türkiye’nin en iyi markalarıyla çalışan Tanı’nın güvenli veritabanıyla izinli pazarlamaya başlayın.

E-Postalarınızda Neden Alt Metin Gerekiyor? (Why You Need Alt Text in Your Emails)

Toplu mail içeriğinde ALT metin, mail şablonuna eklenen resim alıcıda görüntülenemediğinde metin olarak görünen bilgidir. E-mail dünyasında, görüntüler için ALT metin özelliğinin eklenmesi yaygın olarak kabul gören bir uygulamadır.

ALT metin ne zaman görüntülenir?

-İnternet servis sağlayıcısı ( ISS) veya posta sağlayıcısı, görüntüleri varsayılan olarak devre dışı bıraktığında ve ALT metni desteklediklerinde,

-Abone, mail ayarlarında görüntüleri devre dışı bırakmayı seçtiğinde,

-Kaynak URL bozuk veya bağlantı çok yavaş olduğu için resimler yüklenemediğinde,

-Ayrıca görme engelli kişiler için ekran okuyucular kullanıldığında, ALT metinler devreye girer.

ALT metni neden kullanmalısınız?

Toplu mail gönderimi yapıldığında alıcı tarafında bir şeyi görmek hiçbir şeyi görmeyip boşluk hissi yaratmasından daha iyidir. Resimleriniz yerine ALT metni görüntüleniyorsa, abone potansiyel olarak mesajınızın özünü alabilir ve onunla etkileşime girebilir.Bu durumun nedenleri,

-Çoğu e-posta istemcisi görüntüleri varsayılan olarak engelleyerek mail tasarımınızı kısıtlar. Bu durumlarda, e-posta istemcisi resmi göstermek yerine ALT metnini görüntüler. Bu özellik, özellikle bir e mail tasarımının ağırlıklı olarak görüntülerden oluştuğu durumlarda kesinlikle kullanışlıdır. ALT metin, görüntüler görünmese bile mesajın iletilmesine yardımcı olacaktır.

-Toplu mail gönderimlerinde görüntülere eklenen kötü bağlantı, kopuk bağlantı vb. nedeniyle yüklenemediği durumda, görüntünün yerine ALT metni görünecektir.

-Görme engelli okuyucuların ihtiyaçlarına duyarlı pazarlamacılar ve tasarımcılar, ALT metnin ekran okuyucular tarafından kullanıldığını düşünerek içeriğin anlam kazanmasına olanak sağlarlar.

Toplu mail gönderiminde ALT metin nasıl olmalıdır?

1. Kısa ve öz olmalıdır.

Alt metninizde bir veya iki cümle yeterli olacaktır. Abonelerin görüntüyü görmeden hayal edebilmeleri için anlamlı ve ilgi çekici olmalıdır.

2. Doğru noktalama yapılmalıdır.

Genel okuyucularınız ve ekran okuyucuları için noktalamalarda nerede duracaklarını bilerek okunur olması içeriğinizi anlamlı hale getirecektir.

3. Resimde varolan yazı kullanılmalıdır.

E mail iletisini belirgin hale getirmek için resimde görüntülenen metin ifadeyi ekleyin. Abonenizin resmi görmeden de bilgiye sahip olmasını sağlayın.

4. ‘COPY ve PASTE’ resim başlıkları yazmayın.

Ekran okuyucular ve ekran, engellenen görüntüler için bile başlıkları okur. Alt metniniz, altyazıda aktarılmayan ek bilgiler sunmalıdır.

5. İçeriğinizle bağlantılı olmalıdır.

Resminizin ve içeriğinizin birbiriyle alakalı olması gibi, Alt metniniz de bağlantılı olmasına dikkat edilmelidir. Okuyucunuz için mail tasarımınızın tamamını çevreleyen içerikten elde edebileceği bilgiler üzerinde düşünmeli ve sonra bununla uyum sağlayan bir Alt metin yazmalısınız.

6. Dekoratif görüntülerin ayırt edilmesini sağlayın.

Görüntü yalnızca e mail tasarımınızın süslemesi içinse ‘Dekoratif görüntü’ olarak alt metninizi yazın. Bu, abone için daha hızlı e-posta taramasını sağlar.

7. Test edin.

Görüntü genişliğini geçerse veya görüntü bağlıysa Alt metni göstermeyen bazı e-posta istemcileri vardır. Çeşitli e-posta istemcilerine test mailleri göndermeniz ve görüntüleri devre dışı bırakarak Alt metnini kontrol etmeniz kesinlikle önerilir.

1 Ay ÜCRETSİZ DENEME İçin Talep Formu

Toplu Email ile Pazarlama / İletişim Makinesi

Powered by hermes-logo