İçeriğe geç

E-mail Pazarlama İle Satışlarınızı Nasıl Artırırsınız?

iletisimmakinesi blog görsel

İyi bir toplu mail kampanyası oluşturmak için kişiselleştirmenin ve hedeflemenin önemini duymuşsunuzdur. Bu yazımızda email içeriklerinizi farklılaştırarak, e-mail bülten abonelerinizin özel hissetmesini sağlamanız için fikirler sunduk.

E-mail Pazarlama ile Satışlarınızı Artırmak İçin

Abonelerinizin Kim Olduğunu Bilin

Toplu Mail içeriklerinizde kişiselleştirme yapmak için öncelikle kiminle konuştuğunuzu bilmeniz gerekir. Böylelikle hazırladığınız e-mail pazarlama içeriklerinizin tam da istediğiniz gibi ihtiyaca ve satışa yönelik olmasını sağlarsınız ve doğru kelimeleri doğru kişilere söylersiniz. Aboneleriniz hakkında bilmeniz gerekenleri ise şöyle sıralamak mümkün; İsim Soyisim, Meslek, hobiler, yaşam tarzı, problem ne olabilir? Çözüm ne olabilir? Neye ihtiyacı var?

E-mail marketing yalnızca anlık satışlar elde etmek için kullanılmaz bununla birlikte hoş geldin mailleri göndermeye veya sadık müşterilerinize teşekkür etmeye de olanak sağlar. Özel günlerde müşterileriniz ile yakınlaşmanızı sağlar. Aboneleriniz ile duygusal bağlar kurmak işinize farklı bir boyut katar ve müşteri sadakatini artırır.

Müşterilerinizin Ayakkabılarını Giyin

Bu sözü ilk duyduğunuzda muhtemelen: ‘‘Nasıl yani?’’ demiş olabilirsiniz. Bir kızılderili sözüdür; ‘‘Başkasının ayakkabıları ile bir mil yürümek’’ günümüzde empatiyi açıklayan en iyi sözlerden bir tanesidir. Müşterileriniz ile o derece iyi empati kurmalısınız. Kendinize sorun: ‘‘Neden E-postalarınızı almak için sabırsızlanırsınız?’’ Bu sorunun cevabı hakkında muhtemelen abonelerinizin bir çoğu ile aynı fikirdesiniz. Genel olarak ise değerli bilgilerin paylaşımı, pratik ipuçları, özel teklifler gibi hayat kolaylaştırıcı e-postalar bu sorunun cevabını oluşturur.

Toplu Mail Konu Başlığınızı Tekrar Düşünün

Gelen kutusundaki onlarca mail arasında E-mail marketing içeriğinizdeki konu başlığınız aboneleriniz için bir mıknatıs işlevi görür. Toplu mail içeriğiniz çok güzel olabilir. Abonelerin %100 işine yarayan bilgiler sunabilir ancak bunu iyi bir konu başlığı ile sunmadığınız sürece abonelerinizin yalnızca %10’u maili açacaktır. Daha yüksek açılma oranları içi konu başlığınızı tekrar düşünün. Bu 3 unsur email pazarlamanın temelini oluşturmakla birlikte satışta başarıya ulaşmanızın da önünü açar.

Kişiselleştirme ve hedefleme yöntemleri, duygusal bağ kurmak, empati yapmak ve dikkat çekici olmak yalnızca Toplu Mailde değil diğer pazarlama mecralarında da işe yarayan taktikleridir. Eğer hala bunlardan herhangi birini yapmadıysanız hemen uygulamaya başlayıp değişimin farkına varabilirsiniz.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız