Zim Başlıklı Sms
Türkiye'nin en ucuz Toplu SMS gönderme yolunu öğrenin HEMEN BAŞLA!

4 Büyük Avantaj ile
Toplu Mail Gönderme

Email pazarlama, müşterilerinize ulaşmanın en kolay, en etkili ve en ucuz yoludur. Hemen ilk ay ücretsiz deneyin!

Toplu Mail Hazırlama Toplu Mail Hazırlama
Toplu Mail Hazırlama
Toplu SMS, Toplu MMS,
TCKN SMS
ve Sorgulama
Servisleri, Lokasyona SMS,
OTP, Anında cevap ve Vergi
No SMS servislerimizle,

tüm ihtiyaçlara hitap
ediyoruz.
Toplu Mail Hazırlama
İletişim Makinesi, IVR servisleri, sesli mesaj, internet faks, metin seslendirme gibi birçok “Sesli Servisi” aynı arayüzde, entegre çalışır biçimde sunuyor
Toplu Mail Hazırlama
Türkiye’nin en iyi markalarıyla çalışan Tanı’nın güvenli veritabanıyla izinli pazarlamaya başlayın.

Toplu Mail Doğrulama Nedir?

Toplu Mail doğrulama nedir?

Toplu mail, pazarlama yapan tüm şirketler için en temel ve etkili araçlardan biridir. Toplu mail gönderimi yapılırken, en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de mail adreslerinin doğrulanması.

Toplu mail doğrulama, gönderim yapılan mail listelerindeki adreslerin geçerli olup olmadıklarını doğrulayarak, gönderilen e-postaların iletilme oranlarını artırmaya yarar.

Büyük ölçekli mail gönderimlerinde, gönderim yapılan kişi listeleri içinde artık kullanılmayan, hatalı ya da maillerinizi kabul etmeyen mail adresleri vardır. Bu adreslere toplu mail gönderimi yapmak, mail ile pazarlama yaparken yapılan en büyük hatalardan birisidir. Hatalı mail adreslerine mail göndermenin kötü etkileri ve bu sorunu aşmak için yapmanız gereken şeyler hakkında ayrıntılı bilgi yazının devamında.

toplu mail doğrulama

Toplu mail gönderiminde mail doğrulama neden çok önemli?

Birçok şirket, email listelerini website ziyaretçilerinin e bültene kayıt kısmını doldurmasıyla oluşturuyor. Sitelerdeki bu formun doldurulması esnasında birçok hatalı mail adresi, toplu mail kişi listesine eklenmiş oluyor. Aynı şekilde, perakende sektöründe de, alışveriş sonrası müşterilerden toplanan mail adresleri de, hatalı çıkabiliyor. Bu hatalı mail adresleri aynı liste içinde biriktiğinde, büyük bir iletilemeyen mail grubu oluşturuyor.

Hatalı mail datasına yaptığınız gönderimler, maillerinizin bounce rateinin oranının yükselmesine neden olur.

Toplu Mail gönderiminde Bouce Rate nedir?

Yaptığınız toplu mail gönderiminin iletilme ve açılma oranı ne kadar düşükse, bounce rate’iniz o kadar yüksektir. Bounce rate için kısaca iletilmeyen mail oranı diyebiliriz.

geri-donen-mail

Toplu mail gönderimlerinde yüksek bounce rate neye yol açar?

Hatalı mail adreslerine yaptığınız gönderimler, bounced mail(Geri dönen mail) oranınızın yükselmesine neden olacağından bahsetmiştik. Geri dönen, yani iletilemeyen mail’ler, mail server’ınızın puanını düşürür. Bu da uzun vadede Gmail, Hotmail, Yahoo gibi mail sağlayıcılar tarafından, mail server’ınızın IP adresinin engellenmesine yol açabilir.
Unutmayın, toplu mail gönderimi yaparken, mail serverınızın puanı, en önemli konulardan birisidir.
Bu nedenle, toplu mail gönderimlerinde, kişi listenizi doğrulamak, hayati önem taşır.

Mail kontrol etme ve mail doğrulama programları

Toplu Mail doğrulama yapmak için birçok ücretli mail doğrulama programı var. Ama toplu mail gönderimlerinizde İletişim Makinesi’ni kullanıyorsanız, toplu e-posta listeniz ücretsiz olarak, her gönderim öncesi doğrulanır.

Toplu mail gönderimi yaparken mail doğrulama programlarına ekstra ücret ödemek istemiyorsanız, toplu mail gönderimlerini İletişim Makinesi üzerinden yaparak ücretsiz mail doğrulama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

spam'e düşmemek için

Mail doğrulama esnasında neler kontrol edilir?

E-posta adresinin biçimi

ornek@xmail.com yapısına uygun olmayan mail adresleri, mail doğrulama programları tarafından otomatik olarak elenir.

Geçerli alan adı

kisi@alan.adi örneğindeki alan adlarının geçerliliği, mail doğrulama yazılımları tarafından kontrol edilir, geçerli olmayan alan adlarına bağlı adresler elenir.

Kullanıcı geçerliliği

Mail listenizdeki adreslerin aktif olarak kullanılıp kullanılmadıkları kontrol edilir. Aktif olmayan mail adresleri sistem tarafından elenir.

Mail doğrulama yapmanın avantajları nelerdir?

Düşük Bounce Rate

Toplu mail listenizden geçersiz email adreslerini temizlediğinizde, iletilen mail oranınız büyük ölçüde artacaktır. Bu da bounce rate’inizin düşmesini sağlayacaktır.

Spam’e düşme olasılığınız azalır

Toplu mail doğrulama yaparken, gelen toplu mail’leri otomatik olarak spam’e yönlendiren kullanıcıları da engelleyebilirsiniz. Bu kullanıcıları mailing listenizden çıkarmanız, gönderici puanınızı yükseltmenizi sağlar.

Mail’lerinizin okunma oranı artar

Doğrulanmış listeler, gelen Toplu maillere genel olarak iyi tepki veren kişileri içerdiği için, iyi bir hedef kitle elde etmiş olursunuz. Mail’leriniz, gerçekten ilgili kişilerin gelen kutularına düşer.

Maliyetten tasarruf

Geçersiz ve hatalı mail adreslerini toplu mail listenizden çıkarmak, daha az adrese mail gönderimi yapacağınız anlamına gelir. Böylece, iletilmeyen mail’ler için boşuna para ödemezsiniz.

1 Ay ÜCRETSİZ DENEME İçin Talep Formu

Toplu Email ile Pazarlama / İletişim Makinesi

Powered by hermes-logo