İçeriğe geç

21’inci Yüzyılda Etkileşimde Birinci: SMS ile Pazarlama

iletisimmakinesi blog görsel

Dijital pazarlama dünyası son 10 yılda tahmin edilemeyecek ölçüde değişti ve evrimleşti. Artık, potansiyel ve mevcut müşterilere ulaşmanın her zamankinden daha fazla yolu var. Ama, bazı metodlar her zaman büyük etki yaratmaya devam ediyor. Mobil pazarlama artık pazarlama yöntemleri arasında en etkili yöntem konumuna geldi. Bunun nedeni açık: Herkesin bir cep telefonu var ve telefonlarımıza bağımlı hale geldik. Bu durumdan faydalanmak isteyen markalar, mobil pazarlama yöntemleri üzerine her zamankinden fazla kafa yoruyorlar. Daha etkili ve vurucu pazarlama kampanyaları oluşturmaya çalışıyorlar. Ve bunu yaparken kullandıkları araç hepimizin çok yakından tanıdığı SMS!

Toplu SMS ile pazarlamanın faydaları

Büyük Ulaşım Oranı

Markanızı yeni kişilere duyurmak istiyorsanız, SMS’ten daha iyi bir yöntem yok. Mobil pazarlama üzerine yapılan araştırmalar gösteriyor ki, şu anda dünyada 7 milyar mobil hat sahibi var! 2.5 milyar email kullanıcısıyla kıyaslanamayacak kadar büyük bir rakam! Çok fazla kişiye ulaşabilmesinin yanısıra, SMS en fazla etkileşim alan mecra. Gönderilen mesajların yaklaşık olarak %98’i açılıyor ve %90’ı ilk üç dakika içerisinde okunuyor.

Yüksek Etkileşim Oranı

EMarketer adlı bir pazarlama şirketinin yaptığı araştırmaya göre, potansiyel müşteriler basılı ilanlara göre, SMS’e 10 kat daha fazla olumlu dönüş yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda mobil pazarlama yöntemlerine yapılan olumlu tepki oranı 3 kat arttı. Yılda yaklaşık olarak 54 milyon tüketici, SMS ile yapılan tekliflere dönüş yapıyor.

Müşteri Sadakati

Mevcut müşterinizle iletişime geçmek ve onlarda bir marka bağlılığı oluşturmak sizin elinizde. Markaya bağlılığı oluşan müşteriler, başlı başına bir pazarlama yöntemi, hatta belki de en iyisi. Bunu yapabilmenin en kolay ve ekonomik yollarından birisi de müşterilerinizi tanıyıp onlara düzenli bültenler göndermek olacaktır.

Zamandan Tasarruf

Geleneksel pazarlama yöntemlerinin aksine, Toplu mesajlaşma ile yapılan pazarlama metodları yalnızca birkaç dakikanızı alır, ve bu süreci %100 otomasyona bağlamak mümkündür. Özellikle pazarlama için yüksek bütçeleri ve zamanları olmayan küçük şirketler, bir SMS ya da MMS kampanyası oluşturarak işlerini çok hızlı bir şekilde yapabilirler.

Her Zamankinden Daha Düşük Fiyat

SMS ve MMS fiyatları artık her zamankinden daha ucuz. İletişim teknolojileri her geçen gün gelişiyor, ve eski bir servis olan SMS, her geçen yıl daha maliyeti düşük bir hal alıyor. Bir toplu SMS ortağıyla çalıştığınızda çok küçük rakamlara SMS ve MMS göndermeniz mümkün. İletişim Makinesinin fiyatlarını görmek için tıklayın.

Raporlanabilir Kampanyalar

SMS ile pazarlama dünyasına, hayatınıza yeni raporlama araçları da sokmuş oluyorsunuz. Hangi mesajınızın kimlere ulaştığını ve hatta nasıl geri dönüşler aldığını bile raporlama ekranlarından görebilirsiniz.

Diğer Pazarlama Kampanyalarına Kolayca Uyarlanabilir

Diğer birçok pazarlama aracının aksine, SMS ve MMS ile yaptığınız kampanyaları diğer pazarlama kampanyalarınıza kolayca uyarlayabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre, tüketicilerin %43’ü mobil yolla bir teklif aldıklarında olumlu bir geri dönüş yapıyor.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız