İçeriğe geç

Toplu SMS Gönderiminin Satış ve Pazarlama İçin Önemi

iletisimmakinesi blog görsel

Eskiden SMS gönderimini yalnızca cep telefonlarımız ile yapabiliyorduk. Günümüzdeyse SMS göndermek için birçok yeni yol var ve cep telefonu alternatiflerin birçoğu web tabanlı. Küçük-büyük fark etmeksizin, bütün işletme sahipleri, internet tabanlı servislerle SMS göndermenin çok avantajlı olduğunu vurguluyorlar. Toplu SMS servisi şu an birçok firma tarafından tercih ediliyor ve firmanın ihtiyaçlarına göre çeşitli şekillerde kullanılıyor.

Toplu SMS Gönderilerinizin Satış ve Pazarlama İçin Önemi

Toplu SMS servisini kullanmak, mevcut müşteri potansiyelini korumak ve geliştirmek adına birçok avantaj sağlıyor. Örneğin; perakende sektörünü ele alalım. Mağazasında çok çeşitli ürünler satan bir firma, indirimleri ve fırsatları müşterilerine rahatlıkla duyurabiliyor. Aynı mesaj, binlerce müşteriye bilgisayar veya tarayıcı destekleyen bir cihaz üzerinden gönderiliyor. En basit tabirle, 2-3 mouse tıklamasıyla SMS mesajı müşterilere ulaştırılıyor. Bir düşünün, bu kadar mesajı, telefondan göndermek ne kadar zor olurdu.

Firma sahipleri ayrıca Toplu SMS ile ürünlerini ve hizmetlerini topluma hatırlatabiliyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, bu tarz içeriklerin doğru planlanması gerektiğidir. Aksi takdirde, bu SMS gönderimleri taciz olarak algılanır ve beklenmeyen sonuçlar ortaya çıkar. Müşteriler, bundan sonraki mesajlarınıza ilgi göstermezler. Bu durumun önüne geçebilmek için, spesifik içerikler hazırlamak gerekir. Genel olarak kendi firmanızı tanıtmanız yerine, özel fırsatlar ile müşteriye avantaj sağlamanız daha olumlu bir etki bırakacaktır.

SMS ile pazarlama, en az email kadar etkilidir. Duruma göre bazen email’in, bazen de SMS’in getirisi daha fazladır. Ancak ikisinin de firmalara çok büyük faydalar sağladığı su götürmez bir gerçektir. SMS’in bir avantajı, telefon internete bağlı olmasa dahi rahatlıkla görüntülenebilmesidir. Bugün herkesin telefon taşıdığını düşünürsek, SMS’in yayılma alanını tahmin edebiliriz.

Satış ve pazarlama alanında, SMS’in çabukluk özelliği firmaların elini güçlendirmektedir. Kısa süreli bir indirim ya da fırsatı duyurmak için SMS doğru tercihtir. SMS alıcılara çabuk ulaşır ve hızlı bir şekilde müşterileri alışverişe yönlendirir. Şu an piyasada birçok firma, zamanında duyuru yapamadıkları için müşteri kaybetmektedir. Eğer siz de bu riski almak istemiyorsanız, ileri tarihli SMS göndererek rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. İleri tarihli SMS’in İletişim Makinesi’nde yer aldığını da hatırlatalım.

SMS ayrıca diğer iletişim kanallarıyla da ortak olarak kullanılabiliyor. İletişim Makinesi’nde yer alana Email ile Pazarlama, IVR, Sesli Mesaj ve İnternet Faks servisleri, SMS ile tam uyumlu olarak çalışıyor. Ek olarak, İletişim Makinesi’nde yalnızca Toplu SMS yok, TCKN SMS gibi hukuk bürolarının alacak takibinde ellerini kuvvetlendirecek servisler de mevcut.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız