İçeriğe geç

Neden Sesli Mesaj Kullanılmalı?

iletisimmakinesi blog görsel

Sesin gücünün ne kadar etkili olduğunu biliyoruz. Ses, birçok kilitli kapıyı açabilen bir anahtar. Düşündüğümüzde, Sesli Mesaj’ın 6 temel görevi olduğunu görüyoruz.

Sesli Mesaj’ın 6 Temel Görevi

Satışları artırmak: Sesli Mesaj, bütün satış faaliyetlerinde etkilidir. Farklı ve ikna ediciliği yüksek bir iletişim kanalı olduğu için kullanım alanına göre diğer mecralara göre çok daha etkili sonuçlar verebilir. Kısa, net ve anlaşılır mesajlarla satışlara katkı sağlar.

Müşteri sadakatini artırır: Eğer müşterinizle Sesli Mesaj ile bir bağ kurmayı başardıysanız, düzenli olarak yapacağınız gönderimlerle son gelişmeleri, teklifleri ve kampanyaları sık sık iletebilirsiniz.

Sosyal sorumluluk projelerine katılımı artırır: İlk maddede vurguladığımız gibi ses en ikna edici iletişim aracıdır. Doğru, cana yakın bir tonlamayla sosyal sorumluluk gibi kamu vicdanıyla direkt olarak alakalı konularda halkın dikkatini çekmede son derece etkilidir.

Bilgilendirme mesajları: Acil durumlarda veya haberlerde direkt olarak alıcının telefonuna gönderilebildiği için hayat kurtarıcı rolü de vardır. Özellikle yurt dışında, doğal afetler öncesi halkı uyarmak için sıklıkla kullanılır.

Randevu hatırlatma mesajları: Randevu onay ve hatırlatma aramalarının otomatik olarak gönderilmesiyle hem çağrı merkezinin yükü azalır hem de alıcı kişinin mağduriyeti engellenebilir.

Kurum imajına pozitif etki: Mevcut içeriği diğer firmalardan daha farklı şekilde sunarak marka bilinilirliğini ve imajını yükseltir.

Sesli Mesaj Servisi’nin 6 temel özelliğinden bahsettik. Zaten her kurumun istediği de bu değil midir? Satışları artırmak ve zamanında bilgi verebilmek. Siz de İletişim Makinesi Sesli Mesaj servisiyle bu ayrıcalığı yaşayın.

Sesli Mesaj Servisimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için butona tıklayın.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız