İçeriğe geç

Hukuk Bürolarının Tahsilatını Artıran Test Edilmiş 8 Mobil Yöntem

iletisimmakinesi blog görsel

Bilindiği üzere; varlık şirketleri ve hukuk büroları günümüz teknolojileri ile birlikte borç tahsilatlarını gerçekleştirirken, borçlulara ulaşma ve de tahsilatı gerçekleştirme konusunda toplu mesajlaşma servisleri ve telekomünikasyon servislerini sıkça kullanmaktadırlar.

Bizler Hermes İletişim olarak bu konudaki deneyimlerimizi bize güvenen 1000’e yakın avukat müşterimiz ve 15 yıllık deneyimimize dayanarak kaleme almak istedik. Yasal alacak takibinde her biri ayrı bir öneme sahip olan servisleri 8 madde de toparladık.

Hukuk Bürolarının Tahsilatını Artıran Çözümler

1. Ekonomik yollardan hatırlatma ve bilgilendirme SMS’leri gönderebileceğiniz servis: Toplu SMS 

Gün geçtikçe işlevselliğini artıran bir servis olan Toplu SMS ile istediğiniz nitelikte SMS’ler göndermeniz mümkün. SMS %95 in üzerinde açılma oranı ile etkileşim açısından en etkili yöntemlerden bir tanesi. Bu sebeple bir çok avukat Toplu SMS servislerimizden yararlanıyor.

2. Telefon numarası olmasa da toplu SMS göndermenizi sağlayan servis: TCKN SMS

Türkiye’deki üç operatörün de (Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone) kullanıma sunduğu TC Kimlik Numarasına SMS Gönderme Servisi; kişilerin GSM numarasını bilmeseniz de Toplu SMS göndermenizi sağlayan servistir. Sistem T.C kimlik numarasını GSM numarası gibi algılar ve mesajı telefona iletir. İletişim Makinesi’nde avukatlara GSM numarasına sahip olmadıkları borçlulara ulaşma noktasında önerdiğimiz ilk servis TCKN SMS’tir.

3. Tüm borçluların telefon numarasını tek tıkla öğrenmek mümkün: TC Kimlik Numarasından GSM Sorgulama Servisi

Üç operatördeki (Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone) kişilerin de GSM numaralarını sorgulamanızı sağlayan TCKN GSM Sorgulama servisi: Borçluların yalnızca T.C. Kimlik numaralarını bilerek tek tıkla istediğiniz kadar kişinin GSM numarasını öğrenmenizi sağlayan servistir. Kişilerin numaralarını öğrenerek daha sonra birçok servis ile iletişiminizi devam ettirebilirsiniz. TC’den GSM Sorgu servisini TCKN SMS gönderimi yapıldıktan sonra iletilen numaralar için tavsiye ediyoruz. Böylelikle kullanımda olmayan telefon numaraları için ücret ödenmez.

4. Borçlulara çok ucuza tebligat göndermenizi sağlayan servis: Parametrik MMS

Parametrik MMS, kişiselleştirilebilir bir servis olduğu için, borçlu listesinin tüm bilgileri otomatik olarak mesaj içinde doldurularak gerekli bilgilendirme borçluya iletilebiliyor.

5. Çağrı merkezine ihtiyacınız olmadan tek seferde bir çok kişiyi arayıp bilgilendirebileceğiniz servis: Outbound IVR

Outbound IVR servisi sayesinde oluşturmuş olduğunuz ses kaydına iletişim makinesinde yer alan kolay sistemle tuşlama yapabilirsiniz. Bu yöntem ile birlikte bir çok borçluya aynı anda otomatik arama yaparak bilgilendirme yapabilir, aranmak isteyen kişileri tuşlamalar ile belirleyip onları daha önce arayıp bilgilendirebilirsiniz.

6. Outbound IVR çağrısını görmeyip tekrar dönüş yapan kişileri akıllı bir şekilde dağıtan servis: Inbound IVR

Outbound IVR gönderimlerinizde telefonla aranan kişilerin bir kısmı o sırada telefonu görmez ya da müsait olmazlar. Bu durumda arandıklarını görüp tekrar dönüş yaparlar. Aynı numaradan dönüş yaptıklarında size ulaşmaları ve gelen çağrının içeride gerekli yere yönlendirilmesi için ise Inbound IVR çağrı karşılama servisi ihtiyacınızı karşılar.

7. Email bilgisi olan bir çok kişiye tek tıkla mail gönderebileceğiniz servis: Toplu Email

Email bahsettiğimiz servisler arasında en ekonomik olanıdır. Bu sebeple email bilgisi olan borçlulara tebligatlarını Toplu Email ile göndermek çok işinize yarayacaktır.

8. Kurumsal Borçluların yetkililerinine bilgilerini bilmeseniz de SMS gönderebileceğiniz servis: Vergi No’ya SMS

Son olarak Vergi Numarasına SMS Servisi telefon numarasını bilmediğiniz kurumsal yetkililere SMS göndermenizi sağlayan servistir.

Tüm bu servisleri İletişim Makinesi’nde tek bir arayüzde bulmanız mümkün, İletişim Makinesi arayüzünü denemek için bize ulaşın.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız