Yazılar Sağlık Sektöründe En Sık Kullanılan Kurumsal İletişim Servisleri

Sağlık Sektöründe En Sık Kullanılan Kurumsal İletişim Servisleri

iletisimmakinesi blog görsel

Günümüzde Özel Sağlık Klinikleri, Özel Diş Poliklinikleri, Hastaneler vb. sağlık sektöründeki kurum ve kuruluşlar Toplu SMS başta olmak üzere Kurumsal İletişim Servislerinden çokça yararlanıyorlar. Bu yazımızda Sağlık sektöründeki işletmelerin hangi servislerden nasıl yararlandıklarını kaleme aldık.

Sağlık Sektöründe Kullanılan Kurumsal İletişim Hizmetleri

Toplu SMS Sektörde En Sık Tercih Edilen Mesajlaşma Servisi

Toplu SMS her sektörde olduğu gibi bu sektörde de en çok kullanılan mesajlaşma servisi. Randevu tarihi, test sonuçları, rutin kontrol gibi Hatırlatma yapılması gereken durumlarda; yeni bir branş açılması, yeni bir doktor gelmesi, yeni bir teknoloji gelmesi gibi bilgilendirme durumlarında ,Hastane/doktor hakkındaki haberler vb. durumları da duyuru ya da reklam kampanya gibi bir çok konuda kullanılmaya devam ediyor.

E-Reçete Zamanı

Artık özel sağlık kuruluşları reçetelerini kağıt ile vermek yerine çalışanlarına SMS ile iletiyor. Böylelikle uzun vadede daha hesaplı olurken hastalar için daha kullanışlı bir sistem oluyor. Bu sistem sayesinde kağıt israfının da önüne geçiliyor.

Sesli Mesaj ile Herkes İçin Sağlık

Sesli mesaj ile randevu hatırlatmaları mesajın herkese ulaşması için daha sağlıklı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Böylelikle okumada, görmede sıkıntı yaşayan hastalar için direkt aranmaları ve otomatik olarak onlara randevu tarihlerinin hatırlatılması büyük önem arz etmektedir. Özellikle göz hastaneleri Sesli Mesajı Toplu SMS’ten daha çok tercih ediyor.

IVR ile Tek Tıkla Yüzlerce Rezervasyon Sorgulama

Çoğu sağlık kuruluşu daha önce randevu almış olan hastaları randevu tarihleri yaklaştıklarında arayarak randevularına gelip gelmeyeceklerini teyit ederler. Bu durum hasta sayısı arttıkça külfetli ve zaman alan bir iş haline gelir. Ancak Outbound IVR ile otomatik aramalar göndererek hastalara sesli olarak randevularına gelip gelmeyeceklerini sorabilir ve cevaplarını tuşlamalar ile öğrenebilirsiniz.

Anında Cevap SMS ile Anında Randevu Sorgulama

Hastalara randevularına gelip gelmeyeceklerini sormada en hızlı yöntemlerden bir tanesi de Anında Cevap SMS servisidir. Anında Cevap ile kişilerin telefonlarının ana ekranlarına düşecek şekilde mesaj gönderebilir ve anında evet hayır seçeneklerini seçmelerini sağlayabilirsiniz. Anında Cevap SMS’e alternatif olarak ise İnteraktif SMS kullanılabilir. 

Toplu MMS ile Sonuçları Gösterin

MMS ile örneğin Diş Hastaneleri tedavilerinin sonuçlarının fotoğraflarını öncesi sonrası olarak ya da Hastaneler estetik cerrahi alanında başarılarını müşterileriyle paylaşıyorlar. Doktor fotoğrafları ve özel günlere özgü görseller paylaşmak da mümkün.

Toplu Email ile Her Yerden Erişim

Toplu Email ile hazırlanan şablonlar ve kişiselleştirme seçenekleri sayesinde hastaneler hastalara e-reçete, randevu hatırlatması, reklam e-postası gibi bir çok içeriği gönderiyorlar. daha önceki yazılarımızda çokça pazarlamada avantajlarından bahsettiğimiz Email’in önemi küçümsenmeyecek kadar fazla.

Özel API Desteği ile Entegre Servisler

İletişim Makinesi API’si ile hastanenizde kullanılan tıp programlarına tüm servisler entegre edilebiliyor. Bazı Hastaneler İletişim Makinesi API’si ile  Mavi Kod uygulamasını entegre ederek tek bir tuşla tüm hastane personeline belirledikleri acil durum SMS’ini gönderiyor böylelikle acil vakalarda tüm doktorlar o hastanın yanına gidebiliyorlar.

Tüm bu yöntemler sağlık sektöründe bulunan işletmelerin hastalara ulaşmalarında büyük önem taşıyor. Hastaneler gün geçtikçe daha fazla kurumsal iletişim servislerine ihtiyaç duyuyorlar. Sizin sağlık kuruluşunuz için en uygun servisi birlikte belirlememiz için bizi 0 850 483 0 444 ‘den arayabilir ya da bize yazabilirsiniz.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız