İçeriğe geç

Sağlık Sektöründe En Sık Kullanılan Kurumsal İletişim Servisleri

iletisimmakinesi blog görsel

Günümüzde Özel Sağlık Klinikleri, Özel Diş Poliklinikleri, Hastaneler vb. sağlık sektöründeki kurum ve kuruluşlar Toplu SMS başta olmak üzere Kurumsal İletişim Servislerinden çokça yararlanıyorlar. Bu yazımızda Sağlık sektöründeki işletmelerin hangi servislerden nasıl yararlandıklarını kaleme aldık.

Sağlık Sektöründe Kullanılan Kurumsal İletişim Hizmetleri

Toplu SMS Sektörde En Sık Tercih Edilen Mesajlaşma Servisi

Toplu SMS, bu sektörde de en çok kullanılan mesajlaşma servislerinden biridir. Randevu tarihleri, test sonuçları, rutin kontroller gibi hatırlatma yapılması gereken durumlarda; yeni bir branşın açılması, yeni bir doktorun gelmesi, yeni bir teknolojinin gelmesi gibi bilgilendirme durumlarında; hastane veya doktor hakkındaki haberler gibi duyuruların yapılması veya reklam kampanyalarında kullanılmaya devam etmektedir. Toplu SMS, birçok konuda etkili bir iletişim aracı olarak kullanılmaktadır.

E-Reçete Zamanı

Artık özel sağlık kuruluşları, reçetelerini kağıt yerine çalışanlarına SMS aracılığıyla iletmektedir. Bu sayede uzun vadede daha hesaplı bir sistem sağlanırken hastalar için daha kullanışlı bir yöntem ortaya çıkmaktadır. Bu sistem, kağıt israfının da önüne geçilmesini sağlamaktadır.

Sesli Mesaj ile Herkes İçin Sağlık

Sesli mesaj ile yapılan randevu hatırlatmaları, mesajın herkese ulaşması için daha sağlıklı bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede okuma veya görme konusunda sıkıntı yaşayan hastalar için direkt olarak aranarak randevu tarihlerinin otomatik olarak hatırlatılması büyük önem taşımaktadır. Özellikle göz hastaneleri, Sesli Mesajı Toplu SMS’ten daha çok tercih etmektedir.

IVR ile Tek Tıkla Yüzlerce Rezervasyon Sorgulama

Çoğu sağlık kuruluşu daha önce randevu almış olan hastaları randevu tarihleri yaklaştıklarında arayarak randevularına gelip gelmeyeceklerini teyit ederler. Bu durum hasta sayısı arttıkça külfetli ve zaman alan bir iş haline gelir. Ancak Outbound IVR ile otomatik aramalar göndererek hastalara sesli olarak randevularına gelip gelmeyeceklerini sorabilir ve cevaplarını tuşlamalar ile öğrenebilirsiniz.

Anında Cevap SMS ile Anında Randevu Sorgulama

Hastalara randevularına gelip gelmeyeceklerini sormada en hızlı yöntemlerden bir tanesi de Anında Cevap SMS servisidir. Anında Cevap ile kişilerin telefonlarının ana ekranlarına düşecek şekilde mesaj gönderebilir ve anında evet hayır seçeneklerini seçmelerini sağlayabilirsiniz. Anında Cevap SMS’e alternatif olarak ise İnteraktif SMS kullanılabilir. 

Toplu MMS ile Sonuçları Gösterin

Toplu MMS aracılığıyla, örneğin diş hastaneleri tedavilerinin sonuçlarının fotoğrafları öncesi ve sonrası olarak paylaşılabilmektedir. Aynı şekilde hastaneler, estetik cerrahi alanında elde ettikleri başarıları müşterileriyle paylaşmak için MMS’i kullanmaktadır. Doktor fotoğrafları ve özel günlere özgü görsellerin paylaşımı da bu şekilde mümkün olmaktadır.

Toplu Email ile Her Yerden Erişim

Toplu e-mail ile hazırlanan şablonlar ve kişiselleştirme seçenekleri sayesinde hastaneler, hastalara e-reçete, randevu hatırlatması, reklam e-postası gibi çeşitli içerikleri göndermektedir. Daha önceki yazılarımızda pazarlamada sahip olduğu avantajlardan sıkça bahsettiğimiz e-mail’in önemi, önemsenmeyecek kadar büyüktür.

Özel API Desteği ile Entegre Servisler

İletişim Makinesi API‘si kullanılarak hastanenizdeki tıp programlarına tüm servisler entegre edilebilmektedir. Bazı hastaneler, İletişim Makinesi API’sini kullanarak Mavi Kod uygulamasını entegre etmektedir ve böylece belirlenen acil durum SMS’ini tüm hastane personeline tek bir tuşla göndermektedir. Bu sayede acil vakalarda tüm doktorlar hastanın yanına gitmek için harekete geçebilmektedir.

Tüm bu yöntemler, sağlık sektöründeki işletmelerin hastalara ulaşma süreçlerinde büyük önem taşımaktadır. Hastaneler, her geçen gün daha fazla kurumsal iletişim servisine ihtiyaç duymaktadırlar. Sizin sağlık kuruluşunuz için en uygun servisi birlikte belirlememiz için bizi 0 850 483 0 444 ‘den arayabilir ya da bize yazabilirsiniz.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız