Yazılar 3 Adımda Çağrı Merkezinizin Verimliliğini Katlayın

3 Adımda Çağrı Merkezinizin Verimliliğini Katlayın

Günümüzde şirketlerin müşteri hizmetlerinin verimini artırmak ile ilgili çok büyük sıkıntıları var. Öyle ki, müşteri hizmetlerinin hedefleri her zaman istenen sayıya ulaşamaz. Belirli kampanya dönemleri, yeni ürün dönemleri ya da sezonluk durumlarda şirketlerin birdenbire ulaşacağı kişi sayısı çokça artar. Bu durumda 2 seçenek vardır. Müşteri hizmetlerinin hedef arama sayısını artırmak ya da yeni müşteri temsilcileri işe almak. Ancak bunun dışında seçenekler de mevcut!

Otomatik Çağrı Sistemi Kullanarak Maksimum Verimlilik Alın

Sistem belirlenen periyodik zamanlamaya göre otomatik olarak arama yapar. Örneğin 10 dakikada 1000 aramaya ayarlanır ve böylelikle zaman kaybı olmadan sistem bu kişileri arar. Karşı tarafın telefonu karşılaması sonucunda müşteri temsilciniz ile otomatik eşleşir ve günlük belirlediğiniz arama hedefiniz şaşmaz.

Outbound IVR Senaryoları Belirleyerek İlgilenen Kişilere Ulaşın

Kampanya vb. durumlarda müşterilerini tek tek arayarak onların kampanya ile ilgilenip ilgilenmediğini sormak çok vakit alır ve bazı müşteriler için boşa zaman kaybıdır. Bunun yerine ilgili datanıza toplu olarak otomatik tuşlamalı sesli mesaj gönderebilirsiniz. Örneğin; Ses kaydınızda “X kampanyası için sizi aramamızı istiyorsanız 1’e basınız” gibi basit senaryolarla, yalnızca ilgilenen kişileri arayarak daha az iş yükü, daha çok satış elde edebilirsiniz.

Inbound IVR Kullanarak Dönüşleri Satışa Çevirin

Outbound IVR ile otomatik aramalar yaptığınızda ilgili arama her zaman karşılık bulmaz. Müşterileriniz o sırada telefona ulaşamamış olabilirler. İşte tam da bu durumu Inbound IVR (Çağrı Karşılama Sistemi) ile satışa çevirmeniz mümkün! Otomatik Çağrılarınıza geri dönen müşterileriniz için bir ses kaydı oluşturun. Örneğin; “Sizi X Kampanyası için aradık, bu kampanya ile size özel %50 indirim kazanmak için 1’e basınız.” Müşteri, 1’e basması halinde otomatik olarak ilgili birime bağlanıp kampanya hakkında görüşme sağlayabilir. Ya da hiç ses kaydı oluşturmadan gelen aramayı otomatik olarak ilgili birime yönlendirebilirsiniz. Tüm bunları uygulayarak günlük araması 30 – 40 olan bir müşteri temsilcisinin arama potansiyelini 140‘a kadar çıkartmak mümkün. Inbound IVR, Outbound IVR ve Sesli Mesaj servisleri hakkında detaylı bilgi için bizi 0 850 483 0 444‘ten arayın ya da bize yazın.

20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman destek kadromuzla yanınızdayız