İçeriğe geç

Cloud IVR’ın 5 Büyük Avantajı – Çağrı Merkezleri Neden Bulut IVR’a Geçiş Yapıyor?

cloud ivr avantajlari başlık

IVR sistemlerinin kurumlara ne kadar faydalı olduğunu biliyoruz. IVR, müşterilerle olan iletişimde en etkin ve hesaplı çözümleri sunarken, firma çalışanlarının da verimliliğini artırıyor. Ancak donanımsal santral çözümlerinin de artık modasının geçtiği aşikar. Bugün, Cloud IVR’ın yani Bulut IVR’ın neden donanımsal sesli yanıt sistemlerinin önüne geçtiğini inceleyeceğiz.

IVR hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için “IVR Nedir?” ve “IVR Nasıl Çalışır?” konularını ele aldığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bulut IVR Kullanmanın Avantajları

  1. Donanımsal IVR’dan Cloud IVR’a geçmenin en büyük faydası donanımın yarattığı hantallıktan kurtulmaktır. Firmalar donanımsal IVR’ın bakım, güncelleme ve teknik detayları ile uğraşmak zorunda kalmadan Cloud IVR hizmeti sağlayıcıları tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilirler.
  2. Donanımsal IVR’ın hazır hale getirilmesi de uzun zaman alır ve donanım maliyetleri de firmalara ek yük getirir. Cloud IVR ise hızlı bir şekilde devreye alınabilir ve işletme bütçesinde donanım maliyetleri nedeniyle oluşabilecek yükü ortadan kaldırarak daha ekonomik bir çözüm sunar.
  3. Bulut (Cloud) IVR‘ın bir diğer avantajı, cihaza olan bağımlılığının olmamasıdır. Örneğin; İletişim Makinesi Outbound IVR servisi, internet tarayıcı destekleyen tüm cihazlarda kullanılabilmektedir. Bu özelliği sayesinde, donanımsal IVR’ın sunamadığı esnekliği, Cloud IVR çözümleriyle sunulmaktadır.
  4. Ölçülebilirlik, Cloud IVR çözümlerinin bir başka avantajıdır. Donanımsal IVR sistemleri ile karşılaştırıldığında, raporlar sistem tarafından tamamen ve anlık olarak görüntülenebilir. Bu, kurumlara, müşterilerden gelen geri bildirimlere göre anında strateji değiştirme esnekliği sağlar. İletişim Makinesi Raporlama özelliği de bu ihtiyacı sorunsuz bir şekilde karşılar. Dilediğiniz takdirde raporlarınızı Excel üzerinde bile görüntüleyebilirsiniz.

Çağrı merkezlerine imkansız hedefler vermeyi bırakın!
Daha fazla bilgi için tıklayın.

  1. Bulut bilişim teknolojisiyle çalışan bir IVR’da telefon hattı gibi bir zorunluluk ortadan kalkar. Bu da dış etkenlerden bağımsız bir şekilde (kötü hava koşulları, altyapı çalışmaları vb.) IVR’ın 7/24 sorunsuz çalışmasını sağlar.

İletişim Makinesi Outbound IVR hizmeti, müşterilerine çift yönlü iletişimin en etkili ve hesaplı halini sunar.